aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W sobotę, 27 lutego, odbyła się ceremonia otwarcia wyremontowanej skoczni narciarskiej K-85 w Lubawce. Gość honorowy uroczystości, Wojciech Fortuna, spotkał się w sobotnie popołudnie z mieszkańcami gminy.

Gruntowny remont "Skoczni Narciarskiej - Krucza Skała w Lubawce" został wykonany dzięki dotacji celowej udzielonej przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego. Skocznię przygotowywano na XXII edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, podczas której w Lubawce i Karpaczu miały się odbyć konkursy skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawody nie odbyły się w Lubawce z powodu bezśnieżnej pogody.

W sobotnim wydarzeniu wzięli udział liczni goście, między innymi, przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych. Gościem honorowym był Wojciech Fortuna, złoty medalista olimpiady w Sapporo z 1972 r., który podarował Ewie Kocembie, Burmistrz Miasta Lubawka, replikę swojego złotego medalu.

Po południu Wojciech Fortuna rozmawiał z mieszkańcami gminy Lubawka. Spotkanie zorganizowane zostało w Domu Kultury w Lubawce. Organizatorzy przypomnieli najbardziej wzruszające momenty kariery Wojciecha Fortuny. Mistrz olimpijski opowiedział o swoich życiowych  doświadczeniach, promował też napisaną przez siebie książkę ”Skok do Piekła”. Żywiołowe reakcje zebranej na sali widowiskowej publiczności  były dowodem na to, że Wojciech Fortuna jest pamiętany a jego osiągnięcia nadal napawają Polaków dumą. Fortuna zadeklarował pomoc i opiekę nad tworzącą się w Lubawce sekcją skoków narciarskich dla dzieci.

Organizatorzy składają podziękowania dla Jana Szymiczka, Jana Włodarczyka, Zenona Króla, Stanisława Karpierza, Jacka Włodygi, Andrzeja Kuczkowskiego oraz dla Rady Miejskiej w Lubawce, dla  sponsorów i osób, które swoimi działaniami oraz pozytywną energią przyczyniły się do sukcesu jakim był remont i oddanie skoczni lokalnej społeczności.

fot. via MGOK Lubawka

 

REKLAMA