aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Smartfony marki Apple są marzeniem wielu osób. Są one bowiem niezwykle eleganckie i funkcjonalne. Ponadto posiadanie iPhone’a jest bardzo prestiżowe. Nic więc dziwnego, że smartfony te sprzedają się w Polsce coraz lepiej.A jednak mają wady…

Choć iPhone’y są telefonami komórkowymi z wyższej półki cenowej, okazuje się, że nie są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. Smartfony te mają bardzo delikatne wyświetlacze, co sprawia, że pękają one nawet podczas upadku z niedużej wysokości. Nierzadko zdarza się też, że przed pęknięciem podczas upadku nie uchroni ich nawet dodatkowe szkło zabezpieczające czy pokrowiec. Sprawę komplikuje fakt, iż telefony marki Apple mają łatwo odkształcające się obudowy. Podczas upadku obudowy te często się zniekształcają się do tego stopnia, że konieczna jest nie tylko wymiana pękniętego wyświetlacza, ale i całej obudowy – koszt takiej naprawy może przekroczyć 200 złotych.

Nie sposób więc oprzeć się wrażeniu, że Apple chce zarobić nie tylko na cenie początkowej swoich produktów, ale i na kosztach ich napraw. Na szczęście, mamy jednak możliwość uchronienia się przed koniecznością wydawania dużej ilości gotówki, jeśli nasz iPhone ulegnie uszkodzeniu. Wystarczy, że zakupimy odpowiednie ubezpieczenie smartfona (np. https://www.gadget-cover.com/iphone-insurance).

Najważniejsze kwestie

Dla posiadaczy iPhone’ów kluczową kwestią przy wyborze polisy dla smartfona jest wysokość sumy ubezpieczenia. Powinna być ona dość spora – dobrze, jeśli będzie wynosić około 2 tysięcy złotych. Ubezpieczenia o sumie ubezpieczeniowej oscylującej wokół 500-600 złotych nie pozwolą bowiem pokryć kosztów ewentualnego zakupu nowego telefonu o takiej samej specyfikacji. Choć suma ubezpieczenia wynosząca około 2 tysięcy złotych wiąże się z dość wysoką składką miesięczną, to w przypadku iPhone’ów tańsze ubezpieczenia nie są opłacalne.

Warto też zwrócić uwagę na zakres obowiązywania polisy. Osoby często podróżujące poza granicę kraju powinny sprawdzić, czy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia dla danej polisy widnieje zapis, że obowiązuje ona także poza Polską. Jest to istotne zwłaszcza, jeśli chodzi o ubezpieczenia od kradzieży smartfona, gdyż nikt nie chce pozostać bez telefonu, znajdując się poza swoim rodzinnym krajem.

Kluczowe jest również sprawdzenie, czy wybrane ubezpieczenie smartfona marki Apple obejmuje otrzymanie telefonu zastępczego w czasie serwisowania urządzenia. Warto sprawdzić, że telefon zastępczy będzie telefonem tej samej marki, czy też innym smartfonem – zwykle z niższej półki cenowej.

REKLAMA