aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

ts

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela zarejestrowanego samochodu i służy kierowcy jako ochrona przed finansowymi skutkami stłuczki, kolizji bądź wypadku spowodowanego przez innych uczestników ruchu. Czy można na nim zaoszczędzić? Okazuje się, że tak i to w prosty sposób! Prezentujemy 3 sprawdzone, pewne i w pełni legalne metody na obniżenie kosztów obowiązkowego ubezpieczenia OC.

 


Dopisz doświadczonego kierowcę do OC
Jeśli jesteś młodym i początkującym kierowcą, ta metoda zdecydowanie obniży koszty obowiązkowej polisy OC, która standardowo byłaby przerażająca wysoka. Póki co nie posiadasz bowiem dużych zniżek ubezpieczeniowych z racji zerowego lub niewielkiego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów, co owocuje mało atrakcyjną dla portfela kwotą składki. Dopisując doświadczonego kierowcę do OC sporo zyskujesz, obniżając całkowite koszty, które musisz ponieść.


Wybierz mądrze ofertę
Wybierając ubezpieczenie OC, często decydujemy się na polecaną nam ofertę czy pierwszą lepszą propozycję z racji nieznajomości tematu i braku świadomości, że może być taniej. Jako że zakres ubezpieczenia OC jest identyczny w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, ponieważ określa go ustawa, przy zakupie polisy liczy się wyłącznie cena. Zamiast przepłacać za dokładnie to samo, co możesz mieć o wiele taniej, skorzystaj z niezawodnego narzędzia, jakim jest nowoczesna porównywarka OC na najtaniejuagenta.pl. Jej intuicyjne działanie pozwoli Ci na wybór najtańszej oferty, wpisując jedynie najważniejsze parametry pojazdu, którego jesteś właścicielem i swoje dane personalne, które również mają spore znaczenie w ustalaniu ostatecznej ceny. OC kalkulator – najtaniejuagenta.pl znajdziesz w Internecie, co umożliwi Ci wybór najlepszej oferty bez wychodzenia z domu.


Wybierz mądrze samochód
Wybierając auto, często nie myślimy o formalnościach i opłatach, które nas czekają, stawiając na parametry techniczne czy walory estetyczne. Z punktu widzenia wysokości składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacji to błąd. Jak zatem wybrać rozsądnie? Jeśli nie chcesz przepłacać za OC, postaw na samochód z niewielkim silnikiem. Przy autach o pojemności silnika ponad 2000 centymetrów sześciennych, cena obowiązkowej polisy znacznie wzrasta. Będąc oszczędną osobą, powinieneś więc wystrzegać się sportowych samochodów, do których należy m.in. Honda, BMW, Mercedes czy Porsche. Niższe ubezpieczenie zdobędziesz także jako właściciel młodego rocznikiem samochodu. Jeżdżąc leciwym pojazdem, kwota ubezpieczenia OC będzie wyższa, co także warto wziąć pod uwagę podczas zakupu auta.

REKLAMA