aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Wada wzroku wymaga korekcji widzenia za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych. Okulary korekcyjne są rozwiązaniem stosowanym od setek lat, natomiast soczewki kontaktowe są stosunkowo nowym produktem. Sprawdź, które z dwóch rozwiązań jest lepsze dla Ciebie.
 
1. Okulary korekcyjne - stylowy dodatek i niezbędne akcesorium
2. Soczewki kontaktowe - praktyczne i niewidoczne


 
Problemy ze wzrokiem wiążą się z koniecznością noszenia szkieł korekcyjnych lub soczewek, dzięki którym poprawia się ostrość widzenia. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, dlatego poznaj wady i zalety okularów oraz soczewek.
 
Okulary korekcyjne - stylowy dodatek i niezbędne akcesorium
 
Dobrze dobrane okulary korekcyjne nie tylko poprawiają ostrość widzenia, ale i stanowią stylowy dodatek. Dzięki nim można ukryć mankamenty urody, poprawić proporcje twarzy, a także dodać sobie powagi lub młodzieńczego wyglądu. Okulary korekcyjne w modnych oprawkach prezentują się elegancko, dlatego są chętnie noszone przez wiele osób. Oprawki Ray-Ban, DKNY, Dior lub Vogue są odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
 
Korzystanie z okularów jest polecane wszystkim osobom, które mają wrażliwe oczy. Szkła korekcyjne zapobiegają podrażnieniom narządu wzorku, chronią przed wysuszeniem gałki ocznej, a także są łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy od czasu do czasu przetrzeć je miękką ściereczką. Ponadto okulary korekcyjne ze szkłami odpornymi na zarysowania stosuje się nawet przez dekadę, dzięki czemu jednorazowy zakup szybko się zwraca.
 
Soczewki kontaktowe - praktyczne i niewidoczne
 
Soczewki kontaktowe są alternatywą dla okularów, która spotkała się z ciepłym odbiorem zwłaszcza wśród aktywnych osób. Noszenie soczewek umożliwia uprawianie sportów, pływanie, a także wykonywanie wielu czynności, w których okulary mogą przeszkadzać. „Kontakty” są odpowiednie również dla tych osób, które źle czują się w okularach korekcyjnych i nie chcą zmieniać swojego wyglądu z powodu wady wzroku. Dodatkowo możliwe jest okazyjne korzystanie z soczewek kontaktowych, nawet gdy na co dzień nosi się okulary.
 
Minusem soczewek jest konieczność przechowywania ich w specjalnym płynie, a także wymienienia ich co określony przez producenta czas. Jeżeli zapomni się o wymianie „kontaktów”, noszenie zużytych soczewek spowoduje podrażnienie oczu. Dla części osób problemem jest samo zakładanie szkieł kontaktowych, gdyż nieco czasu zajmuje nabranie wprawy, by prawidłowo umieścić je na gałce ocznej.
 
Nadal zastanawiasz się, czy wybrać okulary korekcyjne czy soczewki kontaktowe? Zobacz w Twoje Soczewki, jaką ofertę przygotowano dla osób, które chcą poprawić ostrość widzenia.

soczewki kontaktowe twoje soczewki

 

REKLAMA