aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Posadzka betonowa to nowoczesne i eleganckie rozwiązanie. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o posadzkę żywiczną. Wyjaśniamy, czym różnią się obie opcje i czemu warto zdecydować się na jedną z nich.
 
1. Wylewane podłogi dekoracyjne – w jakich wnętrzach?
2. Posadzka betonowa – czemu warto ją wybrać?
3. Posadzka żywiczna – trwała designerska podłoga


 
Tradycyjne, układane podłogi z drewna lub materiałów je imitujących powoli tracą na popularności. Ich miejsce zajmują coraz częściej posadzki wylewane. Gładka powierzchnia i jednolita struktura, które są ich najbardziej charakterystycznymi cechami, sprawiają, że idealnie sprawdzają się w nowocześnie zaaranżowanych, minimalistycznych i przestronnych wnętrzach. Najczęściej można je spotkać w sklepach, biurach czy urzędach, chociaż równie dobrze sprawdzają się w prywatnych mieszkaniach. W jakich wnętrzach warto wybrać tego typu podłogę? Który rodzaj będzie lepszym rozwiązaniem?
 
Wylewane podłogi dekoracyjne – w jakich wnętrzach?
Wylewane podłogi betonowe lub cementowo-żywiczne najlepiej prezentują się we wnętrzach urządzonych na nowoczesną, minimalistyczną modłę. Szczególnie dobrze łączą się z nowoczesnymi meblami, geometrycznymi kształtami i niewielką ilością dodatków. Zalety tego rozwiązania najłatwiej jest docenić w dużych pomieszczeniach, gdzie widoczna będzie spora powierzchnia podłogi. Ze względu na ich wytrzymałość nadają się do wnętrz intensywnie eksploatowanych – na przykład do salonu lub korytarza, a odporność na wilgoć czyni z nich idealne rozwiązanie do kuchni i łazienki.
 
Posadzka betonowa – czemu warto ją wybrać?
Posadzka betonowa to ciekawa, designerska podłoga, która poza materiałem nie ma nic wspólnego ze znanymi wszystkim wylewkami wykonanymi z nieszlifowanego cementu. Dzięki doborowi odpowiedniego materiału oraz jego profesjonalnej obróbce, doskonale się prezentuje, jednak nie jest pozbawiona wad. W naprawdę intensywnie eksploatowanych pomieszczeniach ma bowiem tendencję do pylenia, co niekorzystnie wpływa na komfort mieszkańców i walory wizualne wnętrza.
 
Posadzka żywiczna – trwała designerska podłoga
Pod tym względem dużo lepiej wypada posadzka żywiczna. Większa trwałość to jednak nie jedyna zaleta tego rozwiązania. Użycie żywic polimerowych sprawia również, że powstaje w ten sposób posadzka dekoracyjna. Jest ona bardziej lśniąca, przez co optycznie powiększa przestrzeń (sprawdza się więc również w mniejszych wnętrzach) i nadaje nowoczesnego, eleganckiego charakteru. Jej duży atut to również szybszy montaż, który nie wymaga użycia betoniarki.

 

REKLAMA