aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

nn autocamAutocam Poland od kilku lat konsekwentnie stawia na kształcenie i rozwój młodych uczniów. Od ponad 4 lat firma zachęca młodzież na praktyki zawodowe na stanowisku operator obrabiarek skrawających i naukę w branżowej szkole zawodowej. – W obecnej chwili jest to jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy w kraju i za granicą – mówi Tomasz Baranowski kierownik ds. HR z firmy Autocam Poland.

 

Współczesny przemysł motoryzacyjny zmierza w stronę produkcji coraz bardziej precyzyjnych i skomplikowanych elementów. Produkcja złożonych części i podzespołów wymaga precyzji, dokładności i szybkości. Zapewnienie tych wymagań możliwe jest dzięki rozwojowi technologii obróbki skrawaniem.

– Wraz z rozwojem technologii niezbędne jest kształcenie kadr o wysokich kwalifikacjach zawodowych przygotowanych do obsługi obrabiarek wykonujących złożone operacje – wyjaśnia Tomasz Baranowski – Najważniejszą osobą w całym tym procesie jest operator obrabiarek skrawających.

Koniec roku szkolnego jest dobrym czasem, aby rozważyć możliwość nauki w szkole branżowej w takim kierunku. Kierunek ten można znaleźć w ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze. Kontynuowanie edukacji oraz praktyka zawodowa w Autocam Poland w Kamiennej Górze może znacznie poprawić szanse i możliwości młodych osób na rynku pracy. Co ważne, ukończenie szkoły zawodowej jest dobrym pomysłem na dalszą edukację, na przykład w technikum, a nawet na studiach. Przyszłemu technikowi lub inżynierowi potrzebne jest praktyczne doświadczenie, którego tak bardzo brakuje dzisiejszym specjalistom

REKLAMA