aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek posiłek bez ułatwiającej jego spożywanie zastawy, nawet jeżeli mówimy o kameralnym pikniku lub rodzinnej imprezie na świeżym powietrzu. Sztućce jednorazowe to pewność wygody i higienicznego spożywania jedzenia. Firmy cateringowe doceniają zalety, jakie płyną ze stosowania tego typu łyżek, widelców oraz noży.
1. Sztućce jednorazowe: wygoda i higiena
2. Ekologia
3. Ładny wygląd


Sztućce jednorazowe stosowane obecnie przez przedsiębiorców z branży gastronomicznej odbiegają od dawnego wzorca białych, nietrwałych akcesoriów. Wyboru dokonać można w obrębie bardzo szerokiej oferty, uwzględniającej różne materiały wykonania oraz atrakcyjny wygląd.
Sztućce jednorazowe: wygoda i higiena
Są poręczne w użytkowaniu, lekkie w transporcie i higieniczne. Sztućce jednorazowe stanowią praktyczną alternatywę dla standardowych, wykonanych z metalu. Nie trzeba ich myć i wyparzać - od razu po wyjęciu z opakowania są gotowe do użycia. Wybierając sztućce, sięgajmy po oferty sprawdzonych dostawców. Wówczas mamy pewność, że nie pękną podczas krojenia lub nakładania jedzenia na talerz, a także nie będą tracić kształtu. Dzięki temu z powodzeniem wykorzystać je można w czasie imprez.
Ekologia
Dla niektórych osób bardzo istotną kwestią jest ograniczanie plastiku. W takiej sytuacji wybrać można ekologiczne sztućce jednorazowe wykonane z drewna. Drewniane łyżki, widelce i noże będą także pasowały do klimatu imprez przy grillu czy przydrożnych zajazdów oferujących posiłki dla podróżnych. Ten wariant jest modny, wygodny, a przy tym zaskakuje materiałem wykonania.
Ładny wygląd
Sztućce jednorazowe to nie tylko białe lub przezroczyste modele. Na rynku dostępne są warianty metalizowane, które sprostają wymogom eleganckiego garden party, lub kolorowe: szare, niebieskie, różowe, czerwone czy zielone. To doskonałe rozwiązanie dla firm cateringowych, realizujących zamówienia z okazji dziecięcych uroczystości. Z szerokiej palety kolorystycznej mogą korzystać również przedsiębiorstwa, prezentujące swoją ofertę na targach branżowych czy śniadaniowych. Kolor sztućców może być wówczas powiązany z systemem identyfikacji wizualnej firmy lub komponować się z całością zastosowanych dekoracji.
 
Okazji, w czasie których sztućce jednorazowe okażą się przydatne, jest wiele. Imprezy w pracy, bary szybkiej obsługi, catering czy rodzinny piknik... W każdej z tych sytuacji warto postawić na sprawdzonych dostawców i producentów, co pozwoli uniknąć ewentualnych przykrych niespodzianek w trakcie zabawy.