Print

lh

Jeśli zależy nam na pożyczeniu dodatkowej gotówki, możemy w tym celu udać się do banku lub skorzystać z popularnych pożyczek internetowych. Należy jednak wiedzieć przy tym, że taką dodatkową gotówkę w ramach pożyczki możemy uzyskać za pośrednictwem banku lub firmy pożyczkowej.

 

Jakie są główne różnice pomiędzy kredytami gotówkowymi udzielanymi przez banki a pożyczkami, które dostępne są za pośrednictwem firm pozabankowych? Postaramy się omówić te najważniejsze różnice i wskazać główne zalety zarówno kredytów bankowych, jak i pożyczek pozabankowych, ponieważ oba posiadają swoje plusy i minusy.

Kredyt w banku czy firmie pożyczkowej?

Powszechnie wiadomo, że większość osób posiada największe zaufanie jednak do banków i jeśli decyduje się pożyczać jakieś dodatkowe pieniądze, to właśnie w stronę banków kieruje swoje pierwsze kroki. Jak podkreślił w rozmowie z nami ekspert z portalu finansowego Banki24 – to nic dziwnego, większość z nas posiada konta osobiste w bankach, więc jeśli potrzebujemy dodatkowej gotówki, w pierwszej kolejności zwracamy się o pomoc właśnie do tej instytucji. W sytuacji, gdy posiadamy w takim banku konto, instytucja taka ma łatwy dostęp, by ocenić naszą zdolność kredytową, więc proces uzyskania dodatkowych pieniędzy może być całkiem łatwy, a przy tym bardzo sprawny.

Co przemawia na korzyść banku? W banku na pewno uzyskamy kredyt na bardziej przystępnych warunkach aniżeli w firmie pożyczkowej. W prostych słowach mówiąc – w banku mamy szansę uzyskać najniższą ratę pożyczki, szczególnie wtedy, jeśli myślimy o wysokiej kwocie kredytu. Co prawda koszty w niektórych firmach pożyczkowych zbliżyły się już do poziomu bankowych kredytów gotówkowych, ale dotyczy to najczęściej niedużych kwot na poziomie nieprzekraczającym kilku tysięcy złotych. Jeśli więc zależy Wam na tym, by pożyczkę ratalną pożyczyć stosunkowo tanio, oraz z możliwie najniższymi ratami, to zdecydowanie powinniście poszukać takiej pożyczki w banku.

A co przemawia na korzyść za pożyczkami pozabankowymi? W pierwszej kolejności należy zacząć od tego, że takie pożyczki będą łatwiej dostępne dla kogoś, kto ma problem z uzyskaniem kredytu bankowego lub dla kogoś, komu bank odrzucił wniosek o kredyt bankowy. Dobrze dobrana pożyczka pozabankowa, może okazać się całkiem dobrą alternatywą dla kredytu bankowego. Szczególnie wtedy, jeśli nie zależy nam na jakiejś dużej kwocie. W tym przypadku, jeśli dobrze poszukamy, możemy znaleźć szereg przystępnych ofert, które będą cechowały się niewygórowanymi kosztami. W poszukiwaniach pomogą nam kalkulatory pożyczkowe zamieszczone na stronach internetowych firm pożyczkowych. Wpisując kwotę interesującej nas pożyczki oraz okres spłaty, w ciągu kilku sekund możemy poznać dokładny koszt pożyczki, łącznie z ratą miesięczną.

Po pożyczkę pozabankową warto sięgnąć nie tylko w sytuacji odmownej decyzji kredytowej w banku. Warto z niej skorzystać również wtedy, jeśli zależy nam na szybkim pozyskaniu dodatkowej gotówki. Zarówno firmy udzielające chwilówki, jak i te specjalizujące się w udzielaniu pożyczek ratalnych, przyzwyczaiły nas już do tego, że pieniądze możemy uzyskać bardzo szybko. W większości przypadków taka pożyczka dostarczana jest na konto pożyczkobiorcy jeszcze tego samego dnia. Co więcej, w wielu przypadkach wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by pieniądze zostały przelane na wskazane konto. Jest to możliwe dzięki temu, że większość firm pożyczkowych nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań i wymagań względem osoby wnioskującej o pożyczkę. Wystarczy nam do tego celu dowód osobisty, założone konto bankowe oraz dosłownie chwila wolnego czasu. Wszystkie formalności zostaną sprawnie załatwione przez internet i bez konieczności odwiedzania jakichkolwiek placówek. Nie będziemy musieli również przedstawiać żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu czy dochodach. Tylko w nielicznych sytuacjach, możemy zostać poproszeni o przesłanie wyciągu z rachunku bankowego lub ostatnio opłaconej faktury, lub rachunku.

Jak więc widzicie, zarówno kredyty bankowe, jak i pożyczki pozabankowe mają swoje plusy i minusy. Kredyt gotówkowy będzie dobry dla tych osób, które cenią sobie najniższe koszty oraz marzą o wysokich kwotach kredytów. Pożyczki pozabankowe udzielane przez internet na pewno zadowolą te osoby, które pragną w szybki sposób pozyskać dodatkowe pieniądze, a przy tym chciałyby ominąć skomplikowane formalności.