Print
fot. wp

Codziennie każdy z nas kładzie się spać i większość osób regularnie coś śni. W naszych marzeniach sennych pojawiają się najróżniejsze rzeczy - projekcje naszego mózgu są niesamowite. Potrafi nam się przyśnić zarówno dom, jak i stado wilków, czasami to ciąża, a innym razem po prostu kot. Każda rzecz, która pojawia się w naszych snach ma swoje odniesienie do rzeczywistości - czasami to ostrzeżenie, innym razem zapowiedź wielkich zmian. Należy nauczyć się interpretować sen. Niektórzy polecają spisywanie ich i sprawdzanie znaczeń. Jak ludzki mózg projektuje sen i jak sprawdzać symbolikę snu?

Jak to się dzieje, że śnimy?

Śnienie o czymś konkretnym to nie jest do końca przypadkowa sprawa. Wszystko zaczyna się już za dnia, podczas regularnego dnia, kiedy nasze ciało zostaje stymulowane przez najróżniejsze bodźce. Wszystko o czym myślimy, czego pragniemy, nasze emocje, otoczenie w którym jesteśmy, ludzie których mijamy. To wszystko uaktywnia się podczas snu. Nasze zmysły wyłapują konkretne rzeczy, a następnie przesyła je do naszego mózgu, który oddaje je w postaci informacji dla nas. W nocy jest bardzo podobnie - to, co pojawia się w naszym śnie jest wypadkową tego, na co w ciągu dnia reagowaliśmy, o czym myśleliśmy, czego pragniemy, kto zagościł tego dnia w naszym życiu. Może to być jedna osoba, jedna emocja, jedno wydarzenie. Może ich być nagromadzenie. To jedna z wielu składowych. Do kolejnych należy zaliczyć to, co się dzieje wokół nas, kiedy już padniemy w objęcia Morfeusza. To mogą być dźwięki, które słychać w miejscu, w którym śpimy. Słyszymy podmuch wiatru - możliwe, że we śnie pojawi nam się huragan. Słyszymy grzmot - może przyśnić nam się burza. Nasza pozycja snu także ma znaczenie. Gdy nam niewygodnie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą śniły nam się koszmary. Jeśli nasza kończyna drętwieje - niewykluczone, że we śnie ją stracimy lub będzie chorowała. Jak widać - sny to nie jest przypadkowa sprawa.

Warto również znać jedną z ciekawostek, która dotyczy snu - to, jakie osoby pojawiają się w naszej głowie, to nie jest projekcja naszego mózgu. Nie znamy ich osobiście, nie widzieliśmy ich - tak nam się wydaje. W rzeczywistości musieliśmy mieć z tymi osobami jakiś kontakt, nasz mózg musiał zapamiętać tę osobę, skoro pojawiła się w naszym śnie. Nie umiemy tworzyć - umiemy odtwarzać.

Jak sprawdzać znaczenie snu?

Po przebudzeniu najlepiej taki sen spisać, kiedy jeszcze dokładnie pamiętamy, że coś w naszym śnie miało miejsce. Następnie dobrze jest zajrzeć do sennika - takich jest w Internecie mnóstwo, ale z naszej strony polecamy ten, który jest na stronie https://pinbook.pl/ezoteryka/sennik. Dzięki temu dowiemy się o tym, co zwiastował nasz sen i co może na nas czekać w najbliższej przyszłości. Jeśli ktoś myśli, że ma to niewiele odniesień do prawdziwego życia - bardzo się myli. Warto sprawdzać swoje sny i powie nam to wiele osób.