aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Chyba każdy kierowca czy pasażer lubi podróżować samochodem wygodnym i komfortowym, ale jednocześnie czystym i pachnącym. Zarówno wybierając się w dłuższą wakacyjną podróż, jak i użytkując auto na co dzień, warto zadbać o wnętrze swojego pojazdu. Zwieńczeniem zabiegów pielęgnacyjnych i czyszczących jest dobór odpowiedniego zapachu samochodowego. Podpowiadamy, jak go wybrać.

Chociaż może się wydawać, że używanie odświeżacza powietrza w samochodzie nie jest najistotniejszą kwestią, na pewno wpływa on pozytywnie na komfort zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Zapach powinien być świeży, kojarzyć się z czystością, nie być duszący. Zbyt mocny aromat może bowiem powodować nudności albo ogólny dyskomfort. Obecność odświeżacza powietrza w samochodzie docenią przede wszystkim kierowcy palący papierosy oraz ich pasażerowie.Czy warto zmieniać zapach do samochodu w zależności od pory roku albo aktualnego nastroju właściciela pojazdu? Oczywiście, że tak!

Rodzaje odświeżaczy do aut

W sklepach motoryzacyjnych i na stacjach benzynowych znaleźć można wiele rozmiarów, kształtów oraz rodzajów odświeżaczy do powietrza. Najpopularniejszym typem jest tzw. „choinka zapachowa”. Jest to odświeżacz w formie kartonowej zawieszki. Nazwa: „choinka zapachowa” nie odnosi się jedynie do zapachów przypominających las iglasty. Kartonowa zawieszka może mieć również inny kształt, jak również bardzo różnorodny zapach – od kompozycji zwanej „new car”, prezentującej specyficzny zapach nowości i świeżości, po tropikalną Piña coladę czy zapach konwalii. Podstawowe zalety tego typu odświeżaczy to przede wszystkim niska cena oraz delikatny zapach, który nie dominuje w kabinie. Wadą choinek zapachowych jest krótka trwałość aromatu i konieczność częstej wymiany przywieszek.

Inną propozycją producentów zapachów samochodowych są odświeżacze w postaci kuleczek żelowych. Działaniem przypominają one choinkę zapachową, jednak działają dłużej i nie tracą zapachu tak szybko. Podobnie jak choinki zapachowe, kuleczki zapakowane, zamknięte w woreczku ze sztucznej tkaniny zawiesza się na lusterku wstecznym. Ciekawe kompozycje zapachowe w tej formie odświeżacza samochodowego znaleźć można moje-auto.pl.

Kolejna, popularna forma odświeżaczy to zapach w płynie. Ten produkt sprzedawany jest w postaci zamkniętej, szklanej buteleczki, wewnątrz której znajduje się drewniany korek. Skutecznie odświeża wnętrze samochodu, emitując przy tym zapach, który jest odpowiedni zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Aromat uwalniany jest stopniowo, dzięki czemu produkt jest bardzo trwały. Jedyną wadą tego typu odświeżaczy może być niepełna szczelność, która grozi zalaniem kokpitu lub tapicerki.

W sklepach motoryzacyjnych dostępne są również zapachy elektryczne, podpinane pod gniazdo zapalniczki samochodowej oraz plastikowe odświeżacze montowane na kratce nawiewu.

Niezależnie od tego, na jaką formę odświeżacza się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, by przede wszystkim zapach, jaki wydziela, nam odpowiadał i wprawiał w dobry nastrój podczas podróży autem.

 

REKLAMA