aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Część osób, które mają zgromadzone na koncie jakieś oszczędności, zastanawiają się, jak mądrze je zainwestować, tak aby czerpać zyski ze zgromadzonego kapitału. Warto rozważyć czy skutecznym rozwiązaniem byłoby inwestowanie w nieruchomości. Nie jest to bardzo skomplikowane, a może przynieść wiele korzyści.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości pod wynajem?

Niektóre osoby zastanawiają się od czego zacząć, jeśli chodzi o inwestowanie w nieruchomości. Można kupić mieszkanie, które znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji. Jest to najrozsądniejszy sposób na ulokowanie środków. Mieszkanie, które jest położone w miejscu, które może znaleźć wielu odbiorców z pewnością znajdzie wielu potencjalnych klientów. Dobrze jest odpowiednio je przygotować do wynajmowania, a wtedy na wynajem będzie chętnych wiele osób. Znalezienie lokatorów nie będzie bardzo czasochłonne, jeżeli napiszemy dobre ogłoszenie, a cena za wynajem nie będzie zbytnio zawyżone. Niektóre osoby, mające doświadczenie w działalności na rynku nieruchomości mówią, że pewne decyzje mogą przynosić bardzo dobre rezultaty.

Część osób kupuje mieszkanie w niskiej cenie, remontuje je, a następnie sprzedaje. Różnica między ceną zakupu, a ceną sprzedaży jest ich zyskiem, jednak to właśnie wynajmowanie w dłuższej perspektywie czasu przyniesie wyższe korzyści związane z lepszym zarobkiem. Warto pamiętać o tym, że zysk z wynajmowania jest naszym dochodem, dlatego trzeba się rozliczyć z niego z urzędem skarbowym. Wiele osób prywatnych wybiera 8% ryczałt od dochodu. Osoby prowadzące działalność gospodarczą rozliczający się na zasadach ogólnych również mogą skorzystać z 8% ryczałtu przy rozliczaniu dochodu z wynajmowanego mieszkania.

Transakcja korzystna dla obu stron

Niektóre osoby, nie mają doświadczenia na rynku nieruchomości, ale chciałyby zacząć swoją przygodę z nim. Mogą poczytać poradniki na temat inwestowania. Z pewnością wiele się z nich dowiedzą. Dobrze jest również porozmawiać z agentem nieruchomości, którzy który nieco przedstawi na czym polega jego praca i co warto brać pod uwagę kupując mieszkanie. Dobrze jest kierować się rozsądkiem i przede wszystkim wybierać mieszkanie położone w atrakcyjnej lokalizacji. Zawsze pierwsze wyzwania w jakiejś branży mogą wiązać się z trudnościami, ale dobrze jest się nie poddawać, warto stworzyć umowę, która będzie dobrym zabezpieczeniem interesów, zarówno wynajmujących osób jak i nas jako właścicieli.

Wynajmując mieszkanie warto pamiętać o tym, żeby ufać osobom, którym oddajemy do niego klucze. To transakcja, w której ważne jest bezpieczeństwo obu stron. Jest dla nas istotne, aby lokator czuł się dobrze w naszym mieszkaniu i na czas płacił wszystkie rachunki. Niektóre osoby decydują się na kaucję zwrotną, która będzie zwrócona jeśli w mieszkaniu nic nie będzie zniszczone po czasie wynajmowania określonym w umowie. Inwestowanie w nieruchomości warto zacząć od małych kroków, które pozwolą nam zdobyć nieco doświadczenia i staną się furtką do inwestowania na większą skalę. Wiele osób, które ma kilkuletnie doświadczenie w tej dziedzinie jest zadowolonych z drogi którą obrali.

 

REKLAMA