aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. wp

Niemcy, Holandia, a może Wielka Brytania? Polacy nadal chętnie przeprowadzają się do innych krajów Europy. Dodatkowo, teraz nie trzeba zajmować się tym samodzielnie – wszystko można zlecić doświadczonym firmom przeprowadzkowymi.

Do innych krajów Europy najczęściej przeprowadzamy się w poszukiwaniu lepszej pracy za wyższe stawki niż w Polsce. Szukamy lepszych perspektyw zawodowych, szansy na lepsze życie dla siebie i dla swojej rodziny.

 

Dzisiaj przeprowadzki międzynarodowe to nic dziwnego – coraz częściej decydujemy się również na korzystanie z usług firm, które w tym pomagają. Na jakie wsparcie możemy wtedy liczyć?

 

Przeprowadzka do innego kraju nie musi być trudna!

Chociaż przeprowadzkę można zorganizować we własnym zakresie, to jednak przeprowadzki międzynarodowe są bardziej wymagające od tych odbywających się w ramach jednego kraju.

 

Właśnie dlatego firmy przeprowadzkowe zapewniają wtedy swoim klientom kompleksowe wsparcie niezależnie od tego, ile mienia należy przewieźć do celu.

 

Firmy przeprowadzkowe oferują usługi takie jak:

  • pakowanie rzeczy klienta lub dostarczenie mu materiałów do pakowania
  • wynoszenie i wnoszenie rzeczy z budynków
  • transport mienia na wybranej trasie
  • przewóz gabarytów – meble, RTV, AGD, sejfy, pianina i inne przedmioty gabarytowe
  • sprzątanie po przeprowadzkach
  • utylizacja i magazynowanie mienia klienta po przeprowadzce

 

Czy podczas przeprowadzki międzynarodowej potrzebna jest odprawa celna?

Od momentu, w którym Polska weszła do Unii Europejskiej, nie ma już potrzebny prowadzenia odprawy celnej dla towarów przewożonych wewnątrz wspólnoty. To dodatkowo upraszcza formalności związane ze zmianą miejsca zamieszkania.

 

Gdy jednak będziemy planowali przeprowadzki międzynarodowe poza Unię, wówczas konieczne jest wzięcie udziału w odprawie celnej. Swoje wsparcie w tym zakresie może zaoferować również firma przeprowadzkowa.

 

Jak wybrać dobrą firmę przeprowadzkową?

Warto zapoznać się z różnymi ofertami w swojej okolicy, aby wybrać dla siebie taką firmę organizującą przeprowadzki międzynarodowe, która będzie mogła zająć się wszystkim związanym ze zmianą miejsca zamieszkania, a przy tym będzie mogła zaproponować przystępne ceny.

 

Usługi w tym właśnie zakresie oferuje między innymi firma Jupiter Przeprowadzki, która od lat zajmuje się ich organizacją na terenie Europy. Profesjonalne przeprowadzki międzynarodowe z Jupiter to gwarancja, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik!

 

REKLAMA