aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. lh

Torby przyjazne środowisku to element, który coraz bardziej jest widoczny w otaczającej rzeczywistości. Faktem jest, że myślenie proekologiczne jest coraz bardziej powszechne, a ludzie mają coraz większą świadomość tego, że dbałość o naturalne środowisko, które ich otacza jest czymś bardzo istotnym.

Dzięki temu można uniknąć dalszej degradacji owego środowiska. Wyznaczników zachowań ekologicznych jest wiele. Jednym z nich na pewno jest stosowanie jednorazowych plastikowych toreb przez sieci sklepowe. Od pewnego czasu torby te są płatne, co jednak całkowicie nie rozwiązuje problemu. Jednakże niektóre sieci sklepowe, w tym między innymi sklep z perfumami Burberry wycofują się z używania foliowych torebek. Tym samym coraz większa grupa sklepów stawia na bardziej ekologiczne rozwiązania. To bardzo duży ukłon w stronę większej dbałości o naturalne środowisko. 

Pójść za ciosem

Chodzi jednakże o to, aby takie ekologiczne kroki, które są podejmowane, nie były tylko chwilowym wybrykiem, ale pewną stałą tendencją. Na szczęście na rynku istnieje coraz więcej podmiotów, które zajmują się produkowaniem ekologicznych toreb. Między innymi można tutaj wskazać na czołowy podmiot na rynku, jakim jest firma Allbag. To firma, która specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości toreb zakupowych, ale nie tylko. W ofercie można również zetknąć się z innymi rodzajami toreb, wśród których należy wyróżnić:

- torby reklamowe,

- torby papierowe,

- torby materiałowe,

- torby ekologiczne,

- plecaki szkolne,

- torby na zakupy,

Dlaczego torby papierowe?

Papier to materiał, który z pewnością można uznać za ekologiczny i przyjazny środowisku. W odniesieniu do tego, co ma do zaproponowania firma Allbag można mówić o rozwiązaniach jeszcze bardziej ekologicznej. Dlaczego? Do wyrobu tych toreb nie wykorzystuje się drzew. Wszelkiego rodzaju materiały produkcyjne pochodzą bezpośrednio z procesu recyklingu. Tym samym tutaj nie ma mowy o jakimkolwiek negatywnym wpływie na środowisko naturalne. Torby te są wykonywane z wysokiej klasy papieru, dzięki temu są one bardzo wytrzymałe, co dla każdego klienta bez wątpienia ma bardzo duże znaczenie. Każda torba papierowa jest poddawana ścisłemu procesowi kontroli, aby finalnie klient otrzymał coś, co spełni wszelkie jego oczekiwania.

Dlaczego torby bawełniane?

Każda torba materiałowa Allbag to wysoka jakość. Wykonuje się ją głównie z bawełny, aczkolwiek można również zakupić torby wykonane z juty oraz z polipropylenu. Torby bawełniane są tutaj najbardziej popularne. Owe torby wykonane z bawełny indyjskiej lub też z bawełny polskiej są produktem, który posiada stosowne certyfikaty jakościowe. Poza tym również należy wskazać na certyfikat bezpieczeństwa OKO-TEX STANDARD. To jest potwierdzeniem tego, że użyte do produkcji toreb materiały nie zawierają w sobie składników uczulających, składników zwiększających ryzyko wystąpienia nowotworów jak również metali ciężkich. Torby bawełniane można również spotkać pod nazwami Eco-bag oraz green bag. 

Wykorzystanie w branży reklamowej

Torby firmowane nazwą Allbag, w tym mowa jest zarówno o torbach bawełnianych, papierowych, jak i innego rodzaju, mają bardzo szerokie zastosowanie w branży reklamowej. Takie torby świetnie nadają się nie tylko na zakupy, ale równocześnie też jako torby prezentowe, jako torby na których umieszczane są loga firm, na których są umieszczane różne motywy związane z daną firmą, nazwy firm. Tym samym torby te stanowią pewien element dający zwiększenie świadomości marki. Współczesny marketing firm wykorzystuje owe torby, aby lepiej dotrzeć do klienta, ale jednocześnie też po to, aby dotrzeć do potencjalnych partnerów biznesowych.

Rezygnacja z wykorzystywania plastikowych toreb na zakupy, plastikowych reklamówek jest nie tylko pewnym trendem, który można coraz bardziej zauważyć. To pewien wyraz świadomości tego, jak duży wpływ na naturalne środowisko mają pewne zachowania i plastikowe reklamówki są takim produktem, który znacząco się przyczynia do pogłębiania zjawiska degradacji naturalnego środowiska. Dlatego też odmiana w myśleniu daje szansę na zahamowanie pewnych procesów. Być może nie będzie możliwe całkowite odwrócenie skutków pewnych wcześniejszych zachowań i decyzji, ale możliwe jest uczynienie czegoś, co zahamuje niszczenie środowiska naturalnego. Odejście od reklamówek plastikowych i zwrócenie się w stronę używania toreb z bardziej ekologicznych materiałów jest jednym z takich dobrych nowoczesnych zachowań ludzi i firm

 

REKLAMA