Print
fot. lh

Według statystyk najwięcej czasu spędzamy w sypialni, kuchni i salonie. Warto więc zadbać o nowoczesne wyposażenie tych pomieszczeń. Salon to przestrzeń szczególna – miejsce odpoczynku, spotkań rodzinnych i w gronie znajomych. Dlatego tak ważne jest, aby to pomieszczenie było pełne pozytywnej energii. Podpowiadamy jak urządzić salon by był wizytówką domu i gospodarzy - radzą eksperci z https://domar.pl/.

 

Nowoczesne meble to znaczy jakie?

W polskich salonach najczęściej można zauważyć elementy stylu scandi. Charakterystycznymi elementami stylu skandynawskiego są proste, funkcjonalne meble. Najczęściej wykonane z naturalnych materiałów lub zawierających takie wykończenie. Dominują biele, szarości oraz beże.

 (Więcej porad i inspiracji - https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Ilość dekoracji ogranicz do minimum – tutaj wybieramy elementy, które nie przytłoczą salonu. Postaw na lustro w ozdobnej ramie, rodzinne fotografie w ciekawych ramkach lub autorski obraz. W nadchodzącym sezonie mocnym akcentem będzie dekorowanie wnętrz pracami artystów i rękodzielników. Także tym bardziej warto zainteresować się przedmiotami oferowanymi w galeriach i pracowniach.

Co jeszcze powinno znaleźć się w salonie?

Sofa, narożnik lub fotele – możesz dowolnie wybrać meble wypoczynkowe. Według trendów w 2019 roku ważne, żeby były kolorowe i posiadały ponadczasową formę. Postaw na żywy kolor – żółty, granatowy lub czerwony. Oczywiście możesz również postawić na bardziej stonowane barwy, a salon ożywić poduszkami.

Bardzo popularne są także meble tapicerowane – bogata oferta zapewnia możliwość dopasowania tkaniny i koloru do wybranego stylu salonu.

W wykończeniu salonu wykorzystaj popularne w 2019 roku materiały: kamień, rattan i mosiądz. Może być to stolik kawowy, wiszące szafki, żyrandole lub elementy dekoracyjne.

Salon z jadalnią i kuchnią?

Salon można podzielić na różne strefy. Strefę wypoczynkową, w której możesz odpocząć od codziennych trosk lub jadalnię, w której można spożywać wspólne posiłki i np. kącik do pracy.

Łączenie salonu z jadalnią jest bardzo popularne. Tutaj konieczne należy zadbać o prawidłową wentylację, dzięki czemu przygotowanie posiłków nie będzie oznaczało przykrego zapachu w całym pomieszczeniu. Główną rolę okapu jest usunięcie zapachów oraz nadmiaru wilgoci – pełni on rolę pochłaniacza i wyciągu.

Jeśli nasza kuchnia zgodnie z trendami jest minimalistyczna i surowa to salon może być bardziej przytulny. Warto tutaj wykorzystać kwiaty doniczkowe, ciepłe kolory farb (głównie tonacje to zieleń, żółć, czerwień i pomarańcz) lub ciekawe fototapety. Popularne ostatnio staje się ciemne wykończenie kuchni, w których dominują zamknięte szafki, dzięki czemu wyposażenie kuchenne zostaje ukryte. Jest to wskazane, aby uzyskać efekt nowoczesnej kuchni hi-tech. Koniecznie tutaj warto postawić na wysokiej jakości sprzęt AGD. 

undefined