aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

W ciągu ostatnich kilku lat można zaobserwować dynamiczne przyspieszenie rozwoju internetu mobilnego, a od pewnego momentu zaczął się nawet technologicznie rozwijać szybciej niż stacjonarny. A jak to wyglądało w Plusie?

 

 

[Katarzyna Berezowska] Już w roku 2009 Plus oferował klientom internet mobilny w technologii HSPA+, dzięki której komfort korzystania był porównywalny do internetu stacjonarnego. To spowodowało, że zaczęła zacierać się różnica między internetem stacjonarnym i mobilnym. Zjawisko to trwa do dzisiaj. Korzystanie z internetu w technologii HSPA+ mogło wywołać zachwyt użytkowników, ale czy ktoś z nas mógł się wtedy spodziewać, że po dwóch latach pojawi się technologia LTE, która wywoła prawdziwą rewolucję na rynku internetowym i przyspieszy prędkość internetu Plusa ponad siedmiokrotnie? Tego kto to przewidział można by określić mianem wizjonera. I tak oto jesteśmy w roku 2013, w którym internet mobilny może z powodzeniem zastępować internet stacjonarny, bo nie ustępuje mu prędkością, stabilnością i jakością łącza.  

[Piotr Jaksoń] Postarajmy się teraz wyjaśnić skrót, który wywołuje tyle emocji. Co właściwie oznacza LTE?
[Katarzyna Berezowska] LTE, czyli Long Term Evolution, to technologia transmisji danych, która umożliwia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s i wysłanie z prędkością do 50 Mb/s. U nas, w Plusie, pojawiła się w listopadzie 2011 r., a teraz w jej zasięgu znajduje się już także Kamienna Góra.

[Piotr Jaksoń] A jakie zalety ma ta technologia?
[Katarzyna Berezowska] To najnowocześniejsza generacja internetu dostarczanego za pomocą masztów telefonii komórkowej, Zapewnia ona kilkakrotnie większą prędkość pobierania danych w porównaniu do dotychczas najlepszej technologii 3G i co ważne - bez dodatkowych opłat. Warto w ogóle podkreślić zalety samego internetu dostarczanego przez operatora komórkowego, takie jak: wygoda korzystania niemal w każdym miejscu – w pracy, w domu, w parku, itp. Do tego jeszcze łatwość instalacji. Nie jest potrzebne wsparcie techniczne, a sam proces trwa zaledwie kilka minut, co oznacza że praktycznie od razu można korzystać z internetu. No i nie wymaga kucia ścian i przeciągania kabli przez mieszkanie.

[Piotr Jaksoń] Brzmi zachęcająco. A jak wygląda korzystanie z  internetu w technologii LTE?
[Katarzyna Berezowska] Przede wszystkim wyraźnie krócej trwa pobierania plików. Jakość połączenia jest zdecydowanie wyższa, dzięki czemu nie trzeba czekać na kolejną scenę filmu. Teraz oglądanie wideo czy zabawa w internetowe gry komputerowe online staje się czystą przyjemnością. To jeszcze szybszy dostęp do informacji, rozrywki, a także superszybkie przesyłanie zdjęć czy filmów z rodzinnych uroczystości. W nowej ofercie Plusa można też korzystać ze zwykłych stron www, YouTube oraz ipla bez limitów, czyli tak samo jak w internecie stacjonarnym. W ramach oferty można też kupić router domowy, dzięki któremu, płacąc tylko jeden abonament, z internetu będzie mogła korzystać cała rodzina.

[Piotr Jaksoń] A jakich miesięcznych opłat może spodziewać się użytkownik internetu LTE?
[Katarzyna Berezowska] Najniższy abonament wynosi tylko 14,90 zł brutto. 

[Piotr Jaksoń] Co trzeba zrobić by móc korzystać z internetu LTE?
[Katarzyna Berezowska] Wystarczy udać się do naszego punktu sprzedaży/salonu, mieszczącego się w Kamiennej Górze przy ulicy Papieża Jana Pawła II 16B. Tam nasi sprzedawcy pomogą dobrać najlepiej dopasowaną do potrzeb klienta ofertę. Niezdecydowanym dajemy możliwość 7 –dniowego testowania naszej oferty. Sama instalacja jest bardzo prosta. Wystarczy wpiąć modem, a następnie postępować zgodnie z pojawiającymi się na ekranie komputera komunikatami. Zajmie to tylko kilka minut. 

[Piotr Jaksoń] Dziękuję Pani za rozmowę.
[Katarzyna Berezowska] Ja również dziękuję i zapraszam wszystkich klientów do skorzystania z naszej oferty.

Nasz salon/punkt sprzedaży otwarty jest od poniedziałku do piątku od 9 do 17 a w soboty od 9 do 13. Salon mieści się przy ulicy Papieża Jana Pawła II 16B w Kamiennej Górze. 

Przypis: Dostęp do zwykłych stron www nie pomniejszający limitu od abonamentu 59,90 zł obejmuje tylko odbieranie wybranych treści przez http oraz ruch DNS. Nie obejmuje oglądania treści audiowizualnych, szyfrowanych połączeń, poczty elektronicznej i komunikatorów internetowych. Dostęp do YouTube i ipla nie pomniejszający limitu w abonamencie od 119,90 zł. Szczegóły w regulaminie promocji „Internet z modemem, routerem  na 24 miesiące” dostępnym na www.plus.pl

 

REKLAMA