aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. via ZSP KrzeszówDyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Krzeszowie organizuje w dniach 01.05-04.05 2014 autokarową wycieczkę pod nazwą „Jeziora alpejskie”    .
Do pełnego składu osobowego pozostało jeszcze 9 wolnych miejsc. Osoby chętne prosimy o kontakt: 75 610 61 62


Szczegóły wycieczki w ofercie. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 75 610 61 62 w godzinach 8.00 – 14.00

JEZIORA ALPEJSKIE

Ramowy program wycieczki:

1 dzień
Zbiórka uczestników wycieczki: Kamienna Góra, ok. północy. Wyjazd autokaru, przejazd nocą przez Czechy w kierunku Austrii, po trasie krótkie postoje. Przyjazd w okolice Salzburga w godzinach porannych. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym, przejazd za miasto w kierunku góry Untersberg, dzielącej Austrię od Bawarii, wjazd kolejką linową na szczyt na wys. 1806 m.n.p.m,. Następnie przejazd do Hellbrunn – letniej rezydencji biskupiej, zwiedzanie atrakcyjnych ogrodów wodnych. Przejazd do hotelu w okolicach Salzburga, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień
Śniadanie, przejazd do centrum Salzburga, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Stare Miasto - pałac Mirabell z kompleksem ogrodów, starówka, katedra, Getreidegasse – najstarsza i najpiękniejsza uliczka miasta, gdzie pod nr 9 znajduje się Dom Mozarta, średniowieczna twierdza Hohensalzburg (wspaniała panorama miasta). W trakcie zwiedzania czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd do browaru Stiegl na zwiedzanie i degustację piwa. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień
Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Salzkammergut. Przejazd do miejscowości St. Gilgen, miejsca urodzenia matki Mozarta, spacer po miasteczku. Następnie rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze Wolfgangsee do miejscowości St. Wolfgang, słynnej miejscowości pielgrzymkowej. Zwiedzanie kościoła pielgrzymiego z przepięknym ołtarzem Pachera oraz XVI – wiecznej fontanny. Spacer po bardzo urokliwym miasteczku. Następnie przejazd do Hallstatt – spacer pięknymi uliczkami miasta, zwiedzanie Pfarrkirche z gotyckimi freskami oraz wizyta w Kaplicy Czaszek. Ostatni punkt dnia to miejscowość Bad Ischl - zwiedzanie Kaiservilla, letniej rezydencji cesarza Franciszka Józefa. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Werfen do jaskiń Eisriesenwelt - „Świat lodowych olbrzymów”, zwiedzanie lodowych jaskiń, gdzie wejście do nich znajduje się na wys. 1641 m.n.p.m. Następnie wyjazd w drogę powrotną, po trasie postój na obiadokolację w restauracji na terenie Czech. Powrót do Kamiennej Góry w godzinach nocnych, zakończenie wycieczki.

Uwaga: powyższy program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena przy grupie 45 osób
1.450 zł / os.

W przypadku mniejszej ilości osób, cena imprezy zostanie przekalkulowana zgodnie z dokładną liczbą chętnych do wzięcia udziału w wycieczce.

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport autokarem klasy LUX;
- 3 noclegi w hotelu w okolicach Salzburga - pokoje 2- i 3-os. z łazienkami;
- 3 śniadania oraz 3 obiadokolacje w restauracji hotelowej;
- obiadokolacja w restauracji w drodze powrotnej;
- usługi przewodnika polskojęzycznego w trakcie całej wycieczki;
- opieka pilota na całej trasie przejazdu;
- ubezpieczenie NNW, KL i bagaż;
- bilety wstępu:
1. Wjazd kolejką linową na górę Untersberg;
2. Hellbrunn – letnia rezydencja biskupia – ogrody wodne;
3. Salzburg - średniowieczna twierdza Hohensalzburg;
4. Salzburg - Dom Mozarta;
5. Salzburg - Browar Stiegl;
6. Rejs statkiem po jeziorze z St. Gilgen do St. Wolfgang;
7. Hallstatt – Kaplica Czaszek;
8. Kaiservilla – letnia rezydencja cesarza Franciszka Józefa;
9. Werfen – jaskinie Eisriesenwelt;
- realizacja programu.

REKLAMA