aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

Prawie promil alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów rowerzysta. Obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

fot. policja Kamienna Góra

Środkiem zapobiegawczym w postaci dozoru policyjnego zakończyła się ucieczka 34–latka z miejsca policyjnej kontroli. Właściciel pojazdu został zatrzymany przez kamiennogórskich funkcjonariuszy ruchu drogowego po pościgu na terenie gminy Marciszów.

fot. policja Kamienna Góra

„Jak bezpiecznie spędzić ferie” - to temat spotkania policjantów z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze. Podczas pogadanki funkcjonariuszka policji przypomniała uczestnikom spotkania o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw, bezpieczeństwie na drogach i w miejscu zamieszkania. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali ulotki oraz plakaty w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

gmina Kamienna GóraW dniu 26 stycznia 2022 r. (środa) o godzinie 10:00 na sali widowiskowej w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym w Krzeszowie ul. Kalwaria 1, 58-405 Krzeszów– odbędzie się XXXIX Sesja Rady Gminy Kamienna Góra. Porządek obrad obejmuje:

Lubawka, ferie zimowe

Dom Kultury w Lubawce przedstawił propozycję zajęć na zbliżające się ferie zimowe.

eskarbonka

Lubawski sztab WOŚP uruchomił eSkarbonkę. Pieniądze na 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wpłącać już dzisiaj korzystając z karty Mastercard lub płatności elektronicznych.

wosp lubawka

Dom Kultury w Lubawce, przy którym działa sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udostępnił program tegorocznego finału. Przypominamy, gramy 30 stycznia.

fot. UMWD

Rozpoczęła się XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych, której gospodarzem będzie województwo dolnośląskie. 14 stycznia, wystartowały pierwsze rozgrywki w Tomaszowie Mazowieckim, a uroczyste otwarcie zaplanowano na 15 lutego na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Kiryka w Szklarskiej Porębie. Młodzi sportowcy rywalizować będą do 15 marca.

#GóryBezBrawury 2022

Najlepsze schroniska w regionie, kultowe miejsca w dolnośląskich górach, najpiękniejsze szlaki, spotkania na stokach, porady GOPR-owców i atrakcje idealne na ferie. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ze wsparciem GOPR-owców prowadzi akcję, dzięki której szczyt sezonu będzie nie tylko atrakcyjny, ale i bardziej bezpieczny.

fot. Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu

Kamiennogórska firma wybuduje salę sportową z częścią dydaktyczną dla Państwowej Uczelni Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

zus Te osoby, które dostały w styczniu zaniżone wypłaty rent i emerytur a ich wysokość mieści się w przedziale 4920 zł -12800 zł, od lutego 2022r. będą miały wyliczoną zaliczkę na podatek wg zasad obowiązujących na ostatni dzień ubiegłego roku. Wraz z wypłatą w lutym dostaną również zwrot nadpłaconej zaliczki za styczeń tego roku.

zus Na Dolnym Śląsku rodzice wysłali do ZUS już 25,4 tys. wniosków. Informację o przyznaniu środków w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego rodzic, który złożył wniosek, dostanie na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a także mailem na podany we wniosku adres.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 17:00 17 stycznia do 9:00 18 stycznia.

mos

Dzisiaj na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbył się finał powiatowy w halowej piłce nożnej dziewcząt w ramach Licealiady.

IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne dla powiatu kamiennogórskiego na okres od godziny 6:00 do 17:00 17 stycznia.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2021

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2022 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA