aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

S3 - fot. strona projektu

Wykonawca drogi ekspresowej S3 między Kamienną Góra a granicą państwa poinformował o zakresie prac wykonanych w pierwszym tygodniu 2021 roku.

fot. GDDKiA/Magda Szumiata

W 2021 roku będziemy kontynuowali realizację prac na trzech odcinkach drogi ekspresowej S3. Roboty postępują pomimo okresu zimowego. Na północ od autostrady A4 trwa budowa ponad 14-kilometrowego odcinka S3 od węzła Kaźmierzów do węzła Lubin Północ. Na południe od A4 trwają roboty na ponad 31-kilomterowym odcinku S3, który jest podzielony na dwa mniejsze odcinki realizacyjne, zadanie III od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra oraz zadanie IV od węzła Kamienna Góra do Lubawki (granica państwa).

lubawka

Wczoraj (piątek, 15 stycznia) otwarte zostały oferty w przetargu na rozbudowę remizy OSP w Chełmsku Śląskim.

fot. policja Kamienna Góra

W nocy z 14/15 stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce, tuż po północy, zauważyli na terenie Lubawki pojazd marki Ford Focus, którym poruszał się znany im mieszkaniec gminy Kamienna Góra, co do którego funkcjonariusze mieli podejrzenie, że posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Fot. Karkonoski Park Narodowy

16 stycznia nie będą pobierane opłaty za wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego. To dzień powołania KPN. Stało się to dokładnie 16 stycznia 1959 roku.

Kamienna Góra, wymazy

W budynku Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze odbyły się dzisiaj (czwartek, 14 stycznia) badania pracowników szkół podstawowych z klasami I-III na obecność koronawirusa.

fot. KPN

W Karkonoskim Parku Narodowym na wyżej położonych szlakach przybywa śniegu. Niektóre odcinki są nieprzetarte. Miejscami są nawet metrowe zaspy. Warunki do wędrówek są trudne.

zus To temat dyżuru telefonicznego ekspertów ZUS dla przedsiębiorców i osób planujących założenie własnej działalności.

ZUSOdmiennie niż w latach poprzednich, w tym roku informacje roczne zostały przekazane przedsiębiorcom drogą elektroniczną. Papierowy list od ZUS otrzymali jedynie nieliczni klienci z nadpłatami na kontach, którzy jeszcze nie mają założonych kont na naszej Platformie.

Kamienna Góra - ul. Bohaterów Getta

Dzisiaj (środa, 13 stycznia) na przejściu dla pieszych przy ul. Bohaterów Getta w Kamiennej Górze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej i samochodu osobowego.

REKLAMA