aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. duw.pl

Wojewoda Dolnośląski wręczył dzisiaj (poniedziałek, 20 maja) kolejne umowy na dofinansowanie remontów dróg w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Jedna z dotacji trafiła do powiatu kamiennogórskiego.

Dzisiaj (poniedziałek, 20 maja) po godzinie 15 na drodze krajowej nr 5 znaleziono tablice rejestracyjne DKA 94**. Znalazca czeka na kontakt telefoniczny 501 950 797.

 

stowarzyszenie brama Opawska

W sobotę (18 maja) Cyklo grupa oraz stowarzyszenie Brama Opawska rozpoczęli cykl wycieczek rowerowych zaplanowanych w ramach projektu "Rower dobry na wszystko, bo dba o środowisko z Cyklo Grupą ekologicznie zwiedzaj i poznawaj okolice".

MarciszówW ciągu sześciu miesięcy od wyborów samorządowych muszą odbyć się wybory sołtysów. W gminie Marciszów doszło do kilku zmian.

linia kolejowa - Lubawka

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące dwóch linii kolejowych na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Kamienna Góra - Waleria i Mieczysław Kochmanowie

Państwo Waleria i Mieczysław Kochmanowie z Kamiennej Góry odebrali dzisiaj (sobota, 18 maja) medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

policja Lubawka

Ponad 3,5 promila "wydmuchał" rowerzysta zatrzymany dzisiaj (piątek, 17 maja) po godzinie 19 w Miszkowicach.

Kamienna Góra - Centrum Kultury

Dzisiaj (piątek, 17 maja) otwarte zostały oferty złożone w przetargu na wykonanie drugiego etapu przebudowy Centrum Kultury w Kamiennej Górze.

ZSZiO Kamienna Góra

Około sześciuset osób uczestniczyło dzisiaj (piątek, 17 maja) w Dniu Otwartym zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.

świstaki - zoo łączna

Zoo w Łącznej może pochwalić się, pierwszymi w Polsce narodzinami świstaków amerykańskich.