aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra

Za tydzień, w środę 28 października, odbędzie się sesja rady miasta Kamienna Góra. Jednym z punktów porządku obrad jest podwyżka opłat ponoszonych przez mieszkańców miasta za wywóz odpadów. Nowa, znacznie wyższa stawka, miałaby obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku.

zusMożna już rezerwować wizytę online w ZUS – wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon. E-wizyta, czyli wideorozmowa z ekspertem z ZUS to nowa e-usługa, dzięki której można załatwić sprawę z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu, co dzisiaj w czasie ograniczeń związanych z epidemią jest szczególnie ważne zarówno dla pracowników jak i klientów ZUS.

arimrOd 19 października w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać wnioski o wsparcie na „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” - informuje Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

fot. policja

Dzisiaj policjanci z Komisariatu Policji w Lubawce ustalili i zatrzymali trzech młodych mieszkańców gminy Lubawka. Zatrzymani mają od 26 do 35 lat.

fot. policja

W środę (14 października) kamiennogórscy policjanci ustalili, iż w jednym z mieszkań na terenie Kamiennej Góry przebywa 39 – letni mieszkaniec gminy, który miał złamać sądowy zakaz zbliżania do swojej siostry oraz znajdując się pod wpływem alkoholu oraz narkotyków, miał pobić ją i swojego ojca. Mężczyzna został zatrzymany. Sąd postanowił w jego przypadku zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

policja

W ubiegłym tygodniu kamiennogórscy policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy, który od początku roku miał wielokrotnie znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoją mamą i siostrą, z którymi wspólnie zamieszkiwał.

zus Działacze opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowane z powodów politycznych mogą wnioskować o świadczenie wyrównawcze - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

fot. umwd

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (tzw. ZIT) to forma współpracy samorządów, współfinansowana ze środków Funduszy Europejskich. Dzięki niej samorządy mogą skuteczniej i efektywniej realizować swoje przedsięwzięcia. Dzięki dialogowi z samorządem województwa w ostatnich miesiącach gminy wypracowały nowe formy współpracy.

 fot. OSP Pastewnik

Wczoraj (sobota, 18 października) strażakom z Pastewnika oficjalnie przekazany został nowy wóz bojowy.

Od poniedziałku rusza remont nawierzchni A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie, a Wrocław Południe

REKLAMA