aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UMWD

Już po raz piąty onkolodzy z całego kraju spotykają się na największym wydarzeniu edukacyjno-naukowym w świecie onkologii. Kongres Onkologii Polskiej ma już bogatą historię – jego pierwsza edycja odbyła się w 2002 r.

fot.. policja Kamienna Góra

W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Marciszowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Marciszów, który po wyjściu z więzienia końcem września br., gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad byłą żoną, nie stosował się do środka karnego w ten sposób, że wielokrotnie złamał sądowy zakaz zbliżania się do kobiety.

fot. PSP Kamienna Góra

Dostawczy samochód przewożący 200 butli z gazem wypadł z drogi. Część butli jest przygniecionych, ulatnia się gaz, ale nie ma zagrożenia wybuchu.

kas

- Nielegalny proceder polegał na przywozie do Polski suszu tytoniowego i wprowadzeniu do obrotu gotowego produktu, z pominięciem podatku VAT oraz akcyzowego.
- Straty Skarbu Państwa oszacowano na 60 mln zł.
- Zatrzymano 23 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

fot. policja Kamienna Góra

Skorzystaj z aplikacji #KrajowaMapaZagrożeńBezpieczeństwa i zgłoś miejsce przebywania osób bezdomnych, apeluje policja.

fot. ZSZiO Kamienna Góra

Dzisiaj w Karpaczu nauczycielom wręczone zostały nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Nauki oraz kuratora.

zus Niektórzy z seniorów wkrótce zobaczą na swoich kontach dodatkowe pieniądze. Pierwsze wypłaty ZUS przeleje na konta emerytów już pod koniec października. „Czternastka” zostanie wypłacona z urzędu a to oznacza, że nie trzeba składać żadnych wniosków żeby dostać pieniądze.

Chełmsko Śląskie - OSP - remiza

Strażacy z OSP Chełmsko Śląskie oficjalnie odebrali dzisiaj wyremontowaną remizę. Teraz mają miejsce na nowy wóz i obietnicę zapewnienia środków w budżecie gminy w 2022 roku.

Krzeszów - Hubertus

16 października (sobota) w Krzeszowie odbywał się Hubertus Okręgowy ZO PZŁ Jelenia Góra. Na placu przed bazyliką stanęło ponad 30 pocztów sztandarowych.

 osp

Wczoraj zakończył się kurs podstawowych dla strażaków ochotników. Zajęcia zaliczyło 35 osób z powiatów kamiennogórskiego i karkonoskiego.

REKLAMA

ds21