aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Przedwojów - rycerze

Dzisiaj (wtorek, 16 lipca) na placu przy świetlicy w Przedwojowie odbyła się impreza z cyklu Podróże małe i duże.

Kamienna Góra - Wesołe podwórka - ul. Piastowska

Centrum Kultury w Kamiennej Górze rozpoczęło dzisiaj (wtorek, 16 lipca) cykl wakacyjnych zabaw Wesołe podwórka. Podobnie jak w latach ubiegłych spotkania organizowane będą na kamiennogórskich podwórkach.

fot. Nadleśnictwo Kamienna Góra

W ubiegłym tygodniu do Kruczej Doliny wrócił Niepylak apollo, motyl występujący w tym miejscu 100 lat temu. Powrót niepylaka to efekt programu realizowanego przez Karkonoski Park Narodowy.

Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia 2019

8 lipca 2019 r. jedenastoosobowa grupa absolwentów Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Lubawce po raz piąty wyjechała na Kresy do Żytomierza, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

policja

Po pijaku wjechał do rowu. Początkowo zaprzeczał, że prowadził. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy.

Dzisiaj (poniedziałek, 15 lipca) otwarte zostały oferty złożone w przetargu na odśnieżanie dróg na terenie miasta i gminy Lubawka. Teren podzielony został na cztery części. Każdą zainteresowany jest tylko jeden wykonawca.

Kamienna Góra - policja

Dwaj policjanci najprawdopodobniej uratowali życie 47-letniego mieszkańca gminy Kamienna Góra.

Krzeszów - kalwaria

Znani są już sprawcy niedawnego zniszczenia kapliczek na terenie Kalwarii Krzeszowskiej. Okazali się nimi dwaj nieletni mieszkańcy gminy Kamienna Góra.

Przedwojów

Dzisiaj (poniedziałek, 15 lipca) w świetlicy w Przedwojowie odbyło się spotkanie dotyczące sytuacji w rolnictwie. Organizatorem było Karkonoskie Stowarzyszenie Hodowców Bydła w Kamiennej Górze oraz Dolnośląska Izba Rolnicza. W spotkaniu uczestniczyli rolnicy i samorządowcy.

spZmarł Jerzy Sarnecki znany miłośnik historii, regionalista, autor wielu publikacji i książek na temat przeszłości Kamiennej Góry i okolic.