aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Dariusz Kurowski - radny powiatu kamiennogórskiego

Podczas marcowej sesji rady powiatu radni Adam Krok i Dariusz Kurowski złożyli interpelację związaną z odszkodowaniem wypłaconym Andrzejowi Mankiewiczowi za zwolnienie go z funkcji dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

 

Radni chcieli się dowiedzieć ile do tej pory starostwo i szkoła wydały na sprawy związane ze zwolnieniem oraz czy ktoś poniesie za podjętą decyzję konsekwencje.

Z informacji udzielonej przez starostę Jarosława Gęborysa wynika, że sprawy z A. Mankiewiczem kosztowały starostwo do tej pory 102 414,54 zł, natomiast szkoła wydała 24 372,32.

Odpowiadając na interpelację starosta poinformował radnych, że na podstawie ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa, nie ma podstaw do dochodzenia odszkodowania w związku ze sprawą A. Mankiewicza. Starosta podkreśla, że nie zostało stwierdzone rażące naruszenie prawa. Jest to jedna z trzech przesłanek niezbędnych do odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych. Dziesięć przypadków, kiedy dochodzi do rażącego naruszenia prawa opisanych zostało w art. 6 ustawy.

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez