aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Kolej przyszłością Dolnego Śląska

„Kolej przyszłością Dolnego Śląska” – pod takim hasłem odbyła się w Kamiennej Górze dzisiejsza (niedziela, 14 października) konferencja Kolei Dolnośląskich.

 

Spotkanie poprowadził prezes KD Piotr Rachwalski. Obecny był także marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, który uznał bezpieczeństwo, ekologię i infrastrukturę za jedne z ważniejszych aspektów przyszłości kolei na terenie naszego województwa.

Przedstawione zostały zestawienia wzrostów wskaźników Kolei Dolnośląskich w różnych obszarach działalności (przewóz, inwestycje w infrastrukturę i tabor) w ostatnich czterech latach.

Prezes Rachwalski poinformował, że na dobrej drodze jest uruchomienie od grudnia czternastu codziennych połączeń kolejowych na linii Sędzisław – Kamienna Góra – Lubawka. Ostateczna decyzja zapadnie po zakończeniu negocjacji z PKP PLK.

Przyjęta została także uchwała intencyjna o przejęciu i modernizacji 22 odcinków kolejowych na Dolnym Śląsku. Na naszym terenie chodzi o odcinek 330: Kamienna Góra – Okrzeszyn. Piotr Rachwalski przyznał, że chcą uruchomić ten odcinek ze względu na walory turystyczne, jednak na przeszkody w negocjacjach wskazuje PKP PLK i lokalne samorządy.

Przypomnijmy, że na tym odcinku zdjęto tory i powstaje ścieżka rowerowa.

Kamienna Góra - Kolej przyszłością Dolnego Śląska

 

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez