Print
Lubawka - ratusz

Nikt nie bronił dzisiaj (wtorek, 23 kwietnia) projektu uchwały o przejęciu drogi powiatowej Stara Białka - Paprotki przez gminę Lubawka.

 

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji rady miejskiej w Lubawce wróciła sprawa przejęcia drogi powiatowej. Projekt uchwały był już przygotowany na poprzednią sesję, ale radni zmienili porządek obrad. O sprawie chcieli rozmawiać z przedstawicielami starostwa.

Przejęcie drogi to część ustaleń z powiatem. Lubawka otrzymała od powiatu działkę w Miszkowicach, na której powstał parking przy zbiorniku Bukówka. W zamian miasto miało przejąć powiatową drogę w Paprotkach. Ustalenia pochodzą z 2016 roku, a więc z poprzedniej kadencji.

Podczas dzisiejszego posiedzenia radni dysponowali skromną dokumentacją w tej sprawie. Oprócz pisma ze starostwa w sprawie propozycji przekazania działki i drogi, zobaczyli uchwałę z 31 maja 2016 roku o wyrażeniu zgodny na nieodpłatne nabycie działki pod parking. O drodze nie ma w niej mowy. Na posiedzeniu komisji nie było przedstawicieli starostwa, pomysłu przejęcia drogi nie broniła również burmistrz Ewa Kocemba.

Komisje negatywnie zaopiniowały projekt uchwały. Żaden z radnych go nie poparł, 13 było przeciwko, 1 wstrzymał się od głosu.