Print
policja

Po pijaku wjechał do rowu. Początkowo zaprzeczał, że prowadził. Po wytrzeźwieniu przyznał się do winy.

 

W nocy z 10 na 11 lipca w Pisarzowicach do rowu wjechał volkswagen touran. Pojazdem jechało trzech mężczyzn. Gdy na miejsce zdarzenie przyjechali policjanci właściciel pojazdu, 39-latek z Redy, nie przyznawał się do kierowania. Przedstawiał różne wersje zdarzenia. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Samochodem jechało również dwóch obcokrajowców. Obaj, w obecności tłumacza, zgodnie twierdzili, że volkswagenem kierował 39-latek. Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Policja apeluje!!!
Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi.
Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcom czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.