aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Opawa

Dzisiaj (czwartek, 17 października) w Opawie odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę świetlicy. - Niemożliwe stało się możliwe - ocenił sołtys Piotr Król.

 

Nowy budynek, pierwsza nowo wybudowana świetlica w gminie Lubawka, ma zostać otwarty jesienią przyszłego roku. Wykonawca, Artur Migacz, zadeklarował dzisiaj, że postara się zakończyć prace w 10 miesięcy. Dla niego to ważna budowa, ponieważ pochodzi z Opawy. Sołtys przypomniał mu, że na miejscu, w którym teraz będzie budował świetlicę, jako dziecko grał w piłkę.

Opawa

We wsi powstanie świetlica o powierzchni użytkowej 419 m kw. Na dolnej kondygnacji znajdzie się główna sala świetlicy, zaplecze kuchenne i socjalne, z którego korzystać będą m.in. sportowcy z opawskich klubów. Na piętrze powstanie małe pomieszczenie świetlicowe i biuro. Nad nimi będzie jeszcze nieużytkowe poddasze. Świetlica ma być ogrzewana pompą ciepła wykorzystującą zewnętrze powietrze oraz wyposażona w panele fotowoltaiczne. Budynek ma mieć wymiary 28 x 9,5 metra oraz 7,8 metra wysokości. Kosztować będzie 1,35 mln zł, w tym 500 tys. zł z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA