aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

- Czas skończyć z prezentami. Miasto musi skądś brać fundusze. – tak skomentował burmistrz Janusz Chodasewicz odrzucenie przez radnych miasta Kamienna Góra jego uchwały w sprawie ograniczenia bonifikat na wykup mieszkań komunalnych przez mieszkańców.

 

Janusz ChodasewiczKażde miasto musi pozyskiwać fundusze. Do burmistrza zgłaszają się kolejni mieszkańcy zgłaszający problemy czy też potrzeby remontów. Na to jednak brakuje funduszy w miejskiej kasie. Jednym ze źródeł dochodów jest sprzedać zasobów komunalnych. Mieszkania komunalne można jednak wykupywać z dużą bonifikatą.

Obecnie mieszkańcy Kamiennej Góry mogą skorzystać z 95% bonifikaty przy wykupie mieszkania komunalnego. Burmistrz zaproponował 90% przy wykupie wszystkich mieszkań w danym budynku, 75% bonifikaty przy wykupie mieszkania gdzie znajduje się więcej niż jeden lokal oraz 50% w przypadku wszystkich innych lokali.

Jak informuje burmistrz obecna bonifikata powoduje, że część mieszkańców wykupuje mieszkanie za 5 tysięcy po czym po pięciu latach wystawie je na sprzedaż za 150 tysięcy. W zasobach komunalnych obecnie znajduje się ponad 1 700 lokali.

Burmistrz zaproponował, aby mieszkańcy zadeklarowali chęć wykupu mieszkań do końca czerwca 2020 roku. Takie osoby wykupić mogłyby mieszkanie z bonifikatą obowiązującą dotychczas. Po tym terminie wykup odbywałby się na nowych zasadach. Ostatecznie podczas sesji rady miasta, radni odrzucili projekt uchwały.

Burmistrz Janusz Chodasewicz zapowiada, że projekt uchwały zgłosi pod głosowanie kolejny raz.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA