aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. SP2 Kamienna Góra

W czwartek (27 lutego) członkowie Szkolnej Grupy Wolontariuszy „Świetliki” odwiedzili Schronisko dla zwierząt w Wałbrzychu. Wizyta była ostatnim etapem prowadzonej w szkole akcji „Adoptuj, nie kupuj!”.

 

W czasie trwania akcji został zorganizowany konkurs fotograficzny „Ja i mój pupil”, zbiórka karmy i żwirku dla zwierząt oraz kampania informacyjna, dotycząca zasad adoptowania psów i kotów ze schroniska.

Podczas wizyty w Wałbrzychu wolontariusze dostarczyli zebrane w szkole dary. Pracownik schroniska opowiedział o funkcjonowaniu instytucji, w której obecnie przebywa ponad 120 zwierząt. Uczniowie dowiedzieli się, że osoby zainteresowane wolontariatem lub wyprowadzaniem psów są tam zawsze mile widziane. Najprzyjemniejszą częścią spotkania był spacer z dwoma pieskami - Krasnalem i Tedim, które choć na chwilę mogły zapomnieć o swoim smutnym losie.

Wizyta w schronisku była dla uczniów niewątpliwie ważną lekcją szacunku i miłości do zwierząt oraz przypomnieniem, że zwierzęta to nie zabawki, które można wyrzucić kiedy się nam znudzą. Wolontariusze na pożegnanie otrzymali pamiątkowy dyplom z podziękowaniem.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA