aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

Policjanci z Komisariatu Policji w Marciszowie w jednym z mieszkań na terenie Marciszowa ujawnili uprawę marihuany i kilka sztuk ostrej amunicji, na której posiadanie 32 – latek nie posiadał zezwolenia. Za czyn ten grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za uprawę konopi mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz sąd zdecyduje o jego karze łącznej.

 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Marciszowie udzielając asysty pracownikowi socjalnemu z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w jednym z mieszkań na terenie Marciszowa ujawnili u 32 – letniego mężczyzny 4 krzaki konopi indyjskiej. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli też 3 sztuki ostrej amunicji, na którą mieszkaniec Marciszowa nie posiadał zezwolenia. Jak tłumaczył później, znalazł naboje przypadkowo i nie sądził, że ich posiadanie jest zabronione, natomiast ziarna marihuany zamówił w internecie i posadził w doniczce, jak powiedział, z ciekawości. Funkcjonariusze w związku z powyższym zatrzymali 32 – latka w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Po wykonanych czynnościach z jego udziałem, mężczyzna został zwolniony. O jego karze łącznej zadecyduje teraz sąd.

Przypominamy! W Polsce karalne jest uprawa, jak też zbiór konopi indyjskich. Karalne jest też ich wytwarzanie. Za wszystkie te czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto, kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

mł.asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

REKLAMA