aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Procedury, terminy jak i opisy czynności związanych z przeprowadzeniem egzaminów zewnętrznych w 2020 roku: maturalnego, ósmoklasisty, zawodowego oraz potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie – to główne kwestie ujęte w podpisanym dziś, 19 maja rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

fot. men.gov.pl

MEN opublikowało w piątek wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów zewnętrznych, m.in. matur i egzaminu ósmoklasisty. W dokumencie określono np., kto może być obecny na terenie szkoły podczas egzaminu oraz zasady korzystania z przyborów przez zdających.

 egzaminy

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca. Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych. Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Tak wygląda harmonogram tegorocznych wiosennych egzaminów.

fot. OKE KrakówPrzez trzy dni trwać będzie próbny egzamin ósmoklasisty. Zadania udostępniane są w internecie.

Dzisiaj (czwartek, 4 lipca) maturzyści poznali wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości.

Na podstawie danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu podajemy dane o średnich wynikach ostatniego egzaminu gimnazjalnego w szkołach na powiatu kamiennogórskiego.

ZSZiO Kamienna Góra

Kolejne ostrzeżenie o podłożeniu bomby otrzymała dyrekcja ZSZiO w Kamiennej Górze. Policja już sprawdza budynek (godzina 6:50). Matura nie jest zagrożona.

Kamienna Góra - ZSZiO

Na terenie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze pracują policjanci z patrolu minersko-pirotechnicznego. To efekt maila, jaki dotarł do szkoły. Matura z matematyki powinna rozpocząć się zgodnie z planem.

Aktualizacja 9:10

Kamienna Góra - egzamin dojrzałości

Dzisiaj (poniedziałek, 6 maja) rozpoczął się egzamin dojrzałości. Pierwszego dnia maturzyści sprawdzają wiedzę z języka polskiego.

ZSZiOWczoraj (poniedziałek, 15 kwietnia) w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących odbyła się rada pedagogiczna.

REKLAMA