aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Turniej wsi - drużyna Lipienicy

W Krzeszowie odbył się finał Turnieju Wsi 2013. Cztery sołectwa – Janiszów, Przedwojów, Lipienica i Krzeszów walczyły o nagrody. Wcześniej drużyny rywalizowały w półfinałach.

W tym roku po raz pierwszy postawiono głównie na konkurencje sportowe. Tradycyjnie już dorośli rywalizowali w konkursie rzutów karnych. Reprezentacje wsi walczyły w badmintona, rzutach do kosza, rzutach piłeczką palantową, turnieju tenisa stołowego, czy w skoku w dal. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak przeciąganie liny. Ostatecznie zwyciężyły... dzieci. Na szybko stworzona reprezentacja najmłodszych pokonała dorosłych.
Turniej wsi rozegrany został już dziewiętnasty raz. W tym roku różnicą zaledwie jednego punktu wygrało sołectwo Lipienica przed gospodarzami (30 punktów). Trzecie miejsce zajęło sołectwo Przedwojów, a czwarte, mocno okrojone kadrowo Janiszów. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe – sprzęt AGD, które będą wykorzystywane w świetlicach. Dla najmłodszych wystąpił Teatr Humoru z Wałbrzycha.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA