aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - Narodowe Czytanie

Mieszkańcy gminy Kamienna Góra włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Na placu przy parkingu w Krzeszowie czytali utwory Aleksandra Fredro.


Akcję Narodowe Czytanie zainicjował w zeszłym roku prezydent Bronisław Komorowski. W 2012 roku czytane były utwory Adama Mickiewicza. W tym roku podczas akcji odczytywane są utwory Aleksandra Fredro. Wybór nie był przypadkowy, Hrabia, komedio- i bajkopisarz urodził się 220 lat temu. Do akcji włączyło się kilkaset miejscowości w całej Polsce. W Krzeszowie Czytanie zorganizowali pracownicy szkoły i biblioteki.

W Krzeszowie do wspólnego czytania zaproszonych zostało 10 osób, m.in. wójt Stanisław Szmajdziński odczytał "Sowę", sołtys Kazimierz Ogorzałek zapoznał słuchaczy z utworem "Osiołkowi w żłoby dano", Halina Tykierko prezes stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich odczytała "Żabki". Czytanie rozpoczęło się jednak od akcentu muzycznego. Grupa "Sachiel" przygotowała rapową wersję "Pawła i Gawła". Występ tak się spodobał, że grupa bisowała na zakończenie spotkania.

Do czytania włączyły się również przypadkowe osoby, które początkowo tylko przysłuchiwały się prezentacjom.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć

 

REKLAMA