aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - Narodowe Czytanie

Mieszkańcy gminy Kamienna Góra włączyli się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Na placu przy parkingu w Krzeszowie czytali utwory Aleksandra Fredro.


Akcję Narodowe Czytanie zainicjował w zeszłym roku prezydent Bronisław Komorowski. W 2012 roku czytane były utwory Adama Mickiewicza. W tym roku podczas akcji odczytywane są utwory Aleksandra Fredro. Wybór nie był przypadkowy, Hrabia, komedio- i bajkopisarz urodził się 220 lat temu. Do akcji włączyło się kilkaset miejscowości w całej Polsce. W Krzeszowie Czytanie zorganizowali pracownicy szkoły i biblioteki.

W Krzeszowie do wspólnego czytania zaproszonych zostało 10 osób, m.in. wójt Stanisław Szmajdziński odczytał "Sowę", sołtys Kazimierz Ogorzałek zapoznał słuchaczy z utworem "Osiołkowi w żłoby dano", Halina Tykierko prezes stowarzyszenia Optymistów Krzeszowskich odczytała "Żabki". Czytanie rozpoczęło się jednak od akcentu muzycznego. Grupa "Sachiel" przygotowała rapową wersję "Pawła i Gawła". Występ tak się spodobał, że grupa bisowała na zakończenie spotkania.

Do czytania włączyły się również przypadkowe osoby, które początkowo tylko przysłuchiwały się prezentacjom.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA