aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Krzeszów - Festiwal

Dzisiaj (sobota, 4 kwietnia) w Krzeszowie odbył się XX Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Gwiazdą imprezy był zespól Trubadurzy.Festiwal odbywa się w Krzeszowie od 2009 roku. Co roku prezentuje się na nim liczna grupa twórców w różnym wieku.

W tym roku w kategorii grup dziecięcych wygrały Małe Janicki z Czarnego Boru, drugie miejsce zajął Dominik Budziński z Lubszy, a trzecie grupy Tiboryus ze Świeradowa Zdroju. W grupie młodzieżowej wygrała Schola Ave z Bielawy, drugie miejsca zajęła grupa Benedictinum z Legnickiego Pola, a trzecie Credo z Soboty. Wyróżnienie otrzymała Weronika Andrzejczyk z Polkowic. W kategorii grup folklorystycznych wygrał zespół Janicki z Czarnego Boru przed Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej z Kruszyna i Bolkowianami z Bolkowa.

Festiwal odbył się w krzeszowskim Domu Kultury. Przed występami ks. Marian Kopko wręczył podziękowania licznie grupie osób i instytucji wspierającej festiwal przez dwie dekady.

Po zakończeniu prezentacji na scenie ustawionej na placu przed bazyliką wystąpili Trubadurzy. Grupa w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia. Nagrody wręczone zostały dopiero po koncercie.

Krzeszów - Trubadurzy

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA