aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Ziemi Kamiennogórskiej Maszkaron podczas dzisiejszego (sobota, 28 września) Jarmarku Staroci zaprezentowało się na kamiennogórskim rynku.

Spotkanie Stowarzyszenia z mieszkańcami miało się odbyć podczas tegorocznych Dni Kamiennej Góry. Niestety padające deszcze spowodowały przesunięcie terminu. Tym razem pogoda dopisała. Stowarzyszenie rozdawało m.in. kubki i torby ze swoim logo.
Stowarzyszenie powstało około półtora roku temu. Jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Do tej pory Stowarzyszenie m.in. wystawiło wystawę fotografii pod tytułem „Kontrasty” w pasażu Biedronki przy ulicy Broniewskiego.
Jak informuje prezes stowarzyszenia Eugeniusz Szopa informuje, że pomysł założenia stowarzyszenie wynikał z chęci zadbania o ruiny zamku w Kamiennej Górze. Mimo, że są to ruiny, można by ten teren przygotować do zwiedzania, postawić sklepik z pamiątkami, tak jak dzieje się to zagranica.
Stowarzyszenie ma dużo pomysłów. W zamierzeniach ma chronić dziedzictwo materialne. W projektach jest przeniesienie figurki świętego Nepomucena, znajdującej się na tyłach kościoła pw. Św. Piotra i Pawła na most nad rzeka Bóbr. Miejsce, wraz z oświetleniem jest już gotowe. Brakuje jednak funduszy na odrestaurowanie i transport figury.
W planach są też prace przy dawnym cmentarzu żydowskim nad zalewem. Możliwe, że uda się w tym miejscu postawić obelisk z opisem historii tego miejsca.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA