aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kobiecanki

Kamienna Góra dołączyła do grona gmin wspierających inicjatywę Kobiecanki. W tej chwili na Dolnym Śląsku akcja odbywa się w 11 gminach.. Spotkania odbywają się w danej gminie 3-4 razy w roku. W Centrum Kultury w Kamiennej Górze projekt najprawdopodobniej będzie kontynuowany.

 

Kilkadziesiąt, głównie kobiet, spotkało się w Centrum Kultury na pierwszym spotkaniu, które otworzył burmistrz Krzysztof Świątek – Od razu zgodziłem się na taką formę. Oby takie spotkania odbywały się jak najczęściej – mówił w żartobliwym tonie, podczas otwarcia burmistrz. 

Jak mówi organizatorka Aldona Ziółkowska–Bielewicz, kobiety spotykają się w różnych środowiskach, w grupach formalnych i nieformalnych. Działają koło siebie, ale niekoniecznie wspólnie. Inicjatywa ma za zadanie integrować kobiety, wspierać ich we wspólnych działaniach, edukować.

Kobiecanki

Spotkanie rozpoczęło się od recitalu Anny Rudewicz, która jest laureatką wielu konkursów m.in.  „Wałbrzych ma talent!”, piosenek francuskich Edith Piaf. W części kulturalnej przedstawiona została Audrey Hepburn – ikona kina i mody. W przerwie każdy mógł delektować się herbatą z całego świata. 

Ważną częścią spotkania był wykład „Jak komunikować się z mężczyznami?”, o sztuce prowadzenia rozmowy między kobietą a mężczyzną. Dodatkowo odbyła się pogadanka na temat zdrowej diety i odchudzania. Dietetyczka mówiła m.in. o mamieniu reklamami „cudownych specyfików”.

Dodatkowo pierwszy raz w Kamiennej Górze odbyła się „Akcja szafiarka”. Kobiety mogły powymieniać się ubraniami, torebkami lub paskami. 

Kobiecanki

W Kamiennej Górze koordynatorką liderek została Agnieszka Czajkowska. Na kolejne spotkanie organizatorzy proszą, aby każda z już aktywnych kobiet przyprowadziła jedną koleżankę, która jest mniej aktywna. Zazwyczaj na drugie spotkanie przychodzi o 20% więcej osób. Do tej pory rekord frekwencji należał do Świebodzic, gdzie na spotkaniu pojawiło się 90 osób. Dla porównania w Czarnym Borze zazwyczaj pojawia się około 80 kobiet, a w Mieroszowie ledwie 40. 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA