aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - XVI Przegląd Teatrów Amatorskich

W Kamiennej Górze trwa XVI Przegląd Teatrów Amatorskich. Na scenie Centrum Kultury zaprezentują się grupy z Polski i Niemiec.


Przegląd organizuje Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie, aktorzy to podopieczni tej placówki oraz podobnych instytucji Polski i Niemiec. Swoje umiejętności prezentują również podopieczni powiatowych ośrodków wsparcia, szkół specjalnych i stowarzyszeń. Podczas dwudniowego przeglądu na scenie zaprezentują się grupy z Kamiennej Góry, Szarocina, Legnickiego Pola, Miłkowa, Opolna Zdroju, Długopola Zdroju, Zgorzelca, Legnicy, Jaskulina, Szczecina, Podzamka, Międzyrzecza i niemieckich Korbach i Weimaru.

Kilkuletnią tradycją przeglądu stały się wspólne polsko-niemieckie przedstawienia. Przygotowuje je podopieczni DPS-u w Szarocinie i domów w Korbach i Weimarze, z którymi placówka z powiatu kamiennogórskiego współpracuje. Tegoroczne przedstawienie powstało podczas wrześniowych warsztatów w Niemczech. Do tej pory wspólne widowisko otwierało przegląd, w tym roku zaprezentowane zostanie dopiero jutro. Dzisiaj można było obejrzeć spektakl przygotowany przed podopiecznych DPS-u w Szarocinie.

Występom przygląda się jury, jego zadaniem nie jest jednak wskazanie zwycięzcy lecz przekazanie opiekunom grup nad jakimi elementami powinni jeszcze pracować. Konsultacje z członkami jury odbędą się dzisiaj wieczorem i jutro, po ostatnim występie.

Specjalnie na tegoroczny przegląd wydany został drugi już tomik wierszy jednej z podopiecznych szarocińskiego DPS-u. Tegoroczne wydanie zatytułowane jest "Życie to teatr".

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA