aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot, via UM Kamienna Góra

W dniu dzisiejszym (9 października) Gmina Miejska Kamienna Góra przekazała Muzeum Tkactwa i Miejskiej Bibliotece Publicznej wyjątkowe i cenne publikacje w języku angielskim, które zostały przesłane przez dyrektora Kyoto National Museum (Muzeum Narodowego w Kioto w Japonii) Pana Johei Sasaki’ego na ręce burmistrza Krzysztofa Świątka.


Dwie publikacje ukazują bezcenną kolekcję arcydzieł znajdujących się w zbiorach Muzeum Narodowego w Kioto w Japonii. Szczególnie godna zainteresowania jest książka wydana przez Kyoto National Museum wraz z Takakura Cultural Institute (Instytut Kultury Takakura) z okazji 10 rocznicy objęcia tronu przez obecnego cesarza Japonii Akihito, prezentująca stroje dworskie: The Elegance of Japanese Court Costume (Wytworność Japońskiego Stroju Dworskiego). Książka zawiera szereg kolorowych zdjęć oraz opisy poszczególnych części stroju dworskiego w języku angielskim. Ze względu na swoją wartość i zakres tematyczny książka została przekazana do zbiorów muzealnych w Muzeum Tkactwa.

fot, via UM Kamienna Góra

Druga książka: Masterpieces of Kyoto National Museum (Arcydzieła z Muzeum Narodowego w Kioto) jest dostępna dla każdego zainteresowanego w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy T. Kościuszki w Kamiennej Górze.

fot, via UM Kamienna Góra

Książki stanowią część materiałów pozyskiwanych przez Urząd Miasta w Kamiennej Górze, które zostaną wyeksponowane w Muzeum Tkactwa już na początku listopada w trakcie wydarzenia promującego kulturę Japonii o którym szerzej już wkrótce.

fot, via UM Kamienna Góra

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA