Print

Kamienna Góra - Muzeum Tkactwa - finisaż wystawy

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zakończyła się dzisiaj (czwartek, 9 maja) wystawa "Tkanina artystyczna unikatowa". W finisażu udział wzięła większość artystów, których prace prezentowane były na ekspozycji.Od 2 kwietnia w muzeum prezentowane były prace międzynarodowej grupy "Woven Bridges". Swoje prace wystawiało dziewięcioro artystów z Polski, Niemiec, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Rumunii. Pięcioro z nich uczestniczyło w dzisiejszym finisażu. Była to więc okazja do rozmowy z twórcami z różnych stron świata.

Ekspozycja w kamiennogórskim muzeum to wystawa towarzyszące jednej z najważniejszych imprez tkackich na świecie, XIV Triennale Tkaniny Artystycznej w Łodzi.

- Ta wystawa mogła zaistnieć dzięki spotkaniu z Bernadetą Nowak - wyjaśniała dyrektor muzeum Barbara Skoczylas-Stadnik. Kamiennogórska artystka skontaktowała pracowników muzeum ze swoją koleżanką Krystyną Sądej, liderką grupy.

Wspólna wystawa rozpoczyna współpracę kamiennogórskiego muzeum z "Woven Bridges". Już w poniedziałek o godzinie 17 w muzeum odbędzie się wernisaż wystawy "Powroty" przygotowanej przez Krystynę Sądej.