aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 2 - Znów jesteśmy wolni

Dzisiaj (czwartek, 15 listopada) w Szkole Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze odbył się wieczór wspomnień "Znów jesteśmy wolni...". Spotkanie zorganizowane zostało w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

 

Spotkania z pieśnią patriotyczną organizowane są w szkole od 2007 roku. W 2013 przekształciły się w spotkania z pieśnią polską. W tym roku młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej, wspólnie z nauczycielami, przygotowała program taneczno-muzyczno-literacki. Przypomniana została droga Polski do niepodległości oraz utwory, często znane i lubione do dzisiaj, pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Organizatorzy zadbali również o kulinarne doznania widzów. Społeczność SGEE przygotowała biało-czerwone ciasto, którym każdy mógł się poczęstować.

Podczas uroczystości na ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 pasowany został pierwszoklasista, który nie mógł uczestniczyć we wcześniejszym pasowaniu razem z kolegami i koleżankami z klasy.

Tegoroczne spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu "Godność, Wolność, Niepodległość".

Znów jesteśmy wolni

Dodaj komentarz

Pamiętaj aby przestrzegać Regulaminu dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odswiez

REKLAMA