Print
Lubawka - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "KAMGÓR"

Dzisiaj (sobota, 24 listopada) w Lubawce odbył się Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "KAMGÓR". Każdy z wykonawców musiał zaprezentować dwa utwory, w tym jeden związany z hasłem "Mamy moc" nawiązującym do 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz powstanie Związku Harcerstwa Polskiego.

 

W tegorocznej edycji Kamgóra zaprezentowało się 24 wykonawców, połowę stanowili soliści, drugą zespoły. Wykonawcy reprezentowali drużyny z Legnicy, Wałbrzycha, Strzegomia, Lubawki, Kamiennej Góry, Marciszowa i Szarocina. Na scenie zaprezentowało się ok. 150 zuchów, harcerzy i instruktorów.

Najważniejszą nagrodę festiwalu - Grand Prix - otrzymały Fryteczki z Wałbrzycha. Nagrodę publiczności wyśpiewał "Górski potok" z Lubawki.
Wśród zespołów, w kategorii wędrownicy i instruktorzy pierwszą nagrodę otrzymały Fryteczki, wśród harcerzy i harcerzy starszych wygrał Arsenał ze Strzegomia, w grupie zuchów najlepsze były Chochliki z Lubawki.

Lubawka - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "KAMGÓR"

Pierwsze miejsca wśród solistów zajęli: Patrycja Piwowar (instruktorzy, Legnica), Ewa Bonowiec (harcerze i harcerze starsi, Legnica), Matylda Wróbel (zuch, Kamienna Góra) i Aleksandra Skinder (zuch, Legnica).

Lubawka - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "KAMGÓR"