Print
Janusz Chodasewicz - burmistrz Kamiennej Góry

Burmistrz Kamiennej Góry promował dzisiaj (poniedziałek, 8 kwietnia) zaplanowane w najbliższych miesiącach imprezy kulturalne i sportowe.

 

Już w najbliższą sobotę (13 kwietnia) odbędzie się VIII Bieg Zdobywca Góry Parkowej wraz z imprezami towarzyszącymi m.in. mistrzostwami nordic walking, VII biegiem Mały Zdobywca Góry Parkowej. Główny bieg wystartuje o godzinie 12. Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do pokonania trasę wyznaczoną przez kamiennogórskie podziemia.

Na 3 maja zaplanowano rajd Arado. Cała kamiennogórska część imprezy odbędzie się nad zalewem.

12 maja na rynku w Kamiennej Górze rozpocznie się VI Zjazd Motocyklowy. Z Kamiennej Góry uczestnicy przejadą pod bazylikę w Krzeszowie.

Na 27 maja zaplanowane jest otwarte spotkanie z Jackiem Fedorowiczem w kamiennogórskim muzeum.

Od 7 do 9 czerwca trwać będą Dni Kamiennej Góry. Nad zalewem wystąpi m.in. Reni Jusis, zespół Raz, dwa, trzy oraz Lombard.

29 czerwca kamiennogórski rynek opanują miłośnicy zabytkowych pojazdów. Przyjadą uczestnicy XV rajdu pojazdów zabytkowych.

Burmistrz przyznał, że nadal nie ma pomysłu na sztandarową imprezę promującą miasto na zewnątrz, taką jak Święto Pieroga w Czarnym Borze, Agatowe Lato w Lwówku.