Print

Dzisiaj (sobota, 13 kwietnia) w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Krzeszowie odbył się gminny konkurs palm i potraw wielkanocnych.

 

W tym roku w konkursie potraw oceniane były propozycje związane z kaczką. Zwycięzcą konkursu zostali mieszkańcy Ogorzelca, nagrodą jest Wielkanocny Kogut.

W konkursie palm, w kategorii dorośli pierwsze miejsce zajęło sołectwo Ogorzelec, drugie sołectwo Przedwojów i Złote Nutki, trzecie Stowarzyszenie Optymistów z Krzeszowa. Wyróżnieni zostali: sołectwo Jawiszów, sołectwo Szaocin i DPS, Wanda Leśna z Przedwojowa, sołectwo Leszczyniec.

W kategorii dzieci pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej z Krzeszowa, drugie Zuzanna Dereń z Przedwojowa, trzecie przedszkole w Szarocinie. Wyróżniony został żłobek z Krzeszowa i przedszkole z Krzeszowa.

W kategorii młodzież wygrała klasa VIIIa z Krzeszowa, drugie miejsce zajęły klasy IV-VIII z Szarocina, trzecie klasa IIIa gimnazjum z Krzeszowa. Wyróżniona została klasa VIIb z Krzeszowa oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ogorzelca.

Najdłuższą palmę przygotowali mieszkańcy Olszyn.