aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Sanikom Lubawka - ocena prac plastycznych

Dzisiaj (poniedziałek, 13 maja) w siedzibie spółki Sanikom w Lubawce rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Trzecie wcielenie nieNiepotrzebnych”.Na konkurs wpłynęło 257 prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu siedemnastu gmin, udziałowców Sanikomu. Każda szkoła mogła zgłosić tylko sześć prac. Technika wykonania była dowolna.

Organizatorzy zachęcali do obejrzenia filmu „nieNiepotrzebni” i przedstawienia w zgłoszonej pracy nowego wcielenia śmieci poddanych recyclingowi. Oceniany był nie tylko poziom artystyczny i estetyka wykonania pracy, ale również pomysł na powtórne wykorzystanie odpadów. Dzieci zaproponowały przemienienie śmieci m.in. w opakowania na perfumy, świeczniki wykorzystywane przy uroczystych kolacjach, książki i naczynia.

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Winter ze szkoły w Lubawce, druga była Klaudia Hawryliszyn z podstawówki z Bolkowa, a trzeci Norbert Zygmunt reprezentujący szkołę z Szarocina. W grupie uczniów klas IV-VI wygrała Alicja Bielewicz (Krzeszów), druga była Klaudia Wojsa (Wądroże Wielkie), a trzecia Wiktoria Grzesiek (Piotrowice). W najstarszej grupie, uczniów gimnazjów wygrała Katarzyna Adamczak (Czarny Bór), przed Oskarem Czarneckim i Joanną Karkowską (oboje z gimnazjum w Bolkowie).

Nagrody, sprzęt elektroniczny i gry ufundowane przez Sanikom i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wręczone zostaną podczas uroczystego zakończenia konkursu. Prace prezentowane będą w gminach, udziałowcach Sanikomu.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA