Print

Ptaszków - konkurs recytatorski

Tylko dwóch chłopców wzięło udział w dzisiejszym (wtorek, 14 maja) gminnym konkursie recytatorskim zorganizowanym w szkole w Ptaszkowie. To ich recytacje zostały najwyżej ocenione.Konkurs już po raz drugi odbył się w szkole w Ptaszkowie. W tym roku udział w nim wzięło 13 uczniów ze szkół z terenu gminy Kamienna Góra. Tegoroczna edycja konkursu zorganizowana została pod hasłem Przyroda Wierszem Malowana.

W grupie klas pierwszych jury najwyżej oceniło prezentację Angeliki Pewińskiej (Pisarzowice), drugie miejsce zajęła Weronika Szkaradek (Szarocin), a dwa równorzędne trzecie miejsca uzyskały Alina Turek (Ptaszków) i Martyna Majerska (Krzeszów).

W starszej grupie (klasy II i III) wygrał Adrian Dul (Krzeszów), drugi był Amadeusz Chroł (Pisarzowice). Dwa trzecie miejsca zdobyły Katarzyna Basta (Szarocin) i Dobrosława Kowalska (Ptaszków). Wyróżnienia otrzymały Wiktoria Zakrzewska i Oliwia Zarzycka (Pisarzowice), Marta Długosz (Ptaszków), Julita Trzópek (Szarocin) i Martyna Noskowicz (Krzeszów).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki.