aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Dzisiaj (sobota, 18 maja) w Krzeszowie odbył się Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Swój udział zarejestrowało w nim ponad 2 tys. osób. Uczestników było jednak znacznie więcej, część zrezygnowała z rejestracji.



Uroczystości zorganizowano w krzeszowskiej bazylice, na przyklasztornym terenie odbywał się piknik. Podczas mszy świętej jeden z pracowników kurii zawarł związek małżeński. Tegoroczny kongres odbywał się pod hasłem "Rodzina solą ziemi".

Krzeszów

W Domu Opata odbyło się dzisiaj otwarcie wystawy o Nikolausie von Lutterottim, krzeszowskim zakonniku. Ojciec Lutterotti mieszkał w Krzeszowie od 1919 do 1954 roku. Przeżył w krzeszowskim zakonie dwa systemy totalitarne. Zmarł niespełna rok po opuszczeniu Krzeszowa. Do dzisiaj historycy korzystają z opracowań Lutterottiego dotyczących zabytków Krzeszowa. Na wystawie prezentowane są plansze przybliżające życie i osiągnięcia zakonnika. Będzie je można oglądać w opactwie przez kilka miesięcy. W otwarciu, oprócz autorów i przedstawicieli kurii, uczestniczyli członkowie rodziny zakonnika, którzy podkreślali, że obiekt został odrestaurowany i widać, że kwitnie w nim wiara.

Zakończeniem kongresu był koncert Eleni.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA