aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ciechanowice - Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci

W ramach projektu „Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci” z młodymi czytelnikami z Ciechanowic spotkała się ilustratorka książek Joanna Zagner- Kolat.

„Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci” to projekt, który jest kontynuacją realizowanej od 2004 roku akcji „Z książką na walizkach”. W tym roku w ramach akcji, którą dofinansowało Ministerstwo Kultury i samorząd województwa, angażowane są małe miejscowości Dolnego Śląska między innymi Ciechanowice i Leszczyniec. Głównymi współorganizatorami projektu są wydawnictwa: Literatura i Akapit Press
W Ciechanowicach dzieci spotkały się z ilustratorką książek dla dzieci Joanną Zagner- Kołat, która rysując pokazywała w jaki sposób zaczynając od pomysłu a kończąc na jego realizacji powstaje książka dla dzieci. Artystka zdradziła kilka tajemnic swojego warsztatu i poprosiła uczestników o narysowanie prostego komiksu. Wcześniej w ramach projektu dzieci wzięły udział w zorganizowanym przez Bibliotekę w Ciechanowicach konkursie plastycznym „Książka z mojej walizki”. Podczas warsztatów wybrano kilka prac, które zostały nominowane do nagrody głównej i nagrodzone komiksem.

Ciechanowice - Walizka pełna książek. Warsztaty artystyczne dla dzieci

 

REKLAMA

ds21