aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Z Urszulą Kozłowską, Krystyną Januszewską, Iwoną Walczak oraz Andrzejem Gumulakiem spotkali się dzisiaj (23 kwietnia, wtorek) czytelnicy w Bibliotece Publicznej w Pisarzowicach. Spotkanie odbyło się w ramach Dnia Książki w Kamiennej Górze.W pierwszej kolejności z Urszulą Kozłowską spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. Autorka wierszy, opowiadań oraz elementarzy dla dzieci opowiadała o swojej pracy. Uczniów klas I-VI pytali pisarkę (m.in. o to )czy lubi pisać, skąd jej zamiłowanie do wierszy oraz skąd czerpie inspirację do pisania. Autorka odpowiedziała na wszystkie pytania. Swoje książki pisze głównie dzięki obserwacji otoczenia, dzieci lubią i potrafią utożsamiać się ze zwierzętami występującymi w jej wierszach. – Bardzo dobry pomysł, aby takie spotkania się odbywały – twierdzi U. Kozłowska.
Po spotkaniu uczniów podstawówki przyszedł czas na poważniejszą, choć lekka literaturę. Dorośli czytelnicy, głownie kobiety, spotkali się z autorkami poczytnych powieści oraz kryminałów i książek z gatunku fantasy.

- Pan Rafał (pracownik Księgarni Atena) powalił nas na kolana – stwierdziła Danuta Cieślik wydawca Andrzeja Gumulaka – (red. takie akcje) to świetna promocja regionu. Patrzyliśmy na domy, które potrzebują remontów. Brak zainteresowania, a to ładny region, w stylu bawarskim – wtórował A. Gumulak. Według autora powieści kryminalnych tegoroczna impreza w Kamiennej Górze pozostanie na długo w sercach pisarzy.
Książki autorów, którzy pojawili się w Domu Kultury w Pisarzowicach są dostępne w bibliotekach gminnych.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA