Print

Kamienna Góra - Tadeusz Piotr Prociak

Na terenie Kamiennej Góry zamurowane zostały dwie metalowe skrzynki zawierające list i zdjęcia przygotowane przez Tadeusza Piotra Prociaka w ramach projektu "Kamiennogórzan tu i teraz. Fotografia dla przyszłości".Projekt realizowany jest od dwóch lat. Fotograf wykonuje portrety mieszkańców Kamiennej Góry i osób ważnych dla tej miejscowości. Dzisiaj (piątek, 31 maja) odbędzie się promocja albumu. Dodatkowo powstały cztery kapsuły czasu, które powinny zostać otwarte za sto lat.

Każda kapsułą wykonana została ze stali. W środku schowany został list oraz zdjęcia zrealizowane w ramach projektu. Wszystkie materiały udostępnione zostały zarówno w wersji analogowej – papierowy list i czarno-białe klisze, jak i cyfrowej – płyta dvd, karta pamięci. Pusta przestrzeń w kapsule wypełniona została pianką.

Pierwsza kapsuła zamurowana została w ścianie ratusza. Specjalna nisza wykuta została na korytarzu pierwszego piętra w łączniku między klatkami schodowymi. Druga kapsuła zakopana został na dziedzińcu Muzeum Tkactwa. Trzecia trafi do Archiwum Państwowego. W zamyśle pomysłodawców te trzy kapsuły powinno zostać otwarte dokładnie za 100 lat.

Czwarta kapsuła zakopana została na Górze Parkowej. Dane dotyczące jej położenia przechowywane będą w ratuszu, ale niewykluczone, że ktoś odkopie je wcześniej niż pozostałe.

Wszystkie kapsuły mają taką samą zawartość.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć

patronat - powiatowa.info