aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - promocja albumu

Na dziedzińcu Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze odbyła się dzisiaj (piątek, 31 maja) promocja albumu „Kamiennogórzan tu i teraz. Fotografia dla przyszłości”.Na dziedzińcu zgromadziło się kilkadziesiąt osób, głównie uwiecznionych na zdjęciach składających się na album. Publikacja to wynik dwuletniej pracy Tadeusza Piotra Prociaka.

Album podzielony jest na trzy części. W pierwszej znalazły się zdjęcia kamiennogórzan i osób mających zasługi dla miasta. Grupę tę wybrała kapituła. W drugiej części znalazły się fotografie przedszkolaków i uczniów szkół ponadgimnazjalnych wykonane w ramach dwóch innych projektów. Dzieci pozowały w strojach związanych z zawodami, które przedszkolaki chciałyby w przyszłości wykonywać. Młodzież miała za zadanie pojawić się przed obiektywem z przedmiotem, z którym chciałyby obudzić się za 100 lat. Trzecia część to zdjęcia mieszkańców miasta wykonane podczas kilku ogólnodostępnych sesji. Przed obiektywem stanąć mógł każdy chętny. Te zdjęcia mają rodzinny charakter.

Podczas przygotowań do wydania albumu autor sfotografował 350 osób. Wykonanie zdjęć, ich obróbka i przygotowanie albumu zajęło 1300 godzin.

Po prezentacji albumu odbyła się licytacja dwóch egzemplarzy wzbogaconych o zestawy pięciu fotografii T. P. Prociaka. Każdy sprzedany został za 300 zł. Pieniądze przekazane zostaną Muzeum Tkactwa. Wśród zebranych wylosowana została sesja fotograficzna w pracowni autora albumu. Nagrodę wygrał Bolesław Grzyb.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć więcej zdjęć.

patronat - powiatowa.info

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA