aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. Krzysztof Grochal

Od poniedziałku (3 czerwca) w "Gościńcu na Starówce" przy ul. 1-go Maja 23 w Kowarach można oglądać wystawę fotografii "Góry w zimie". Jest to kontynuacja ubiegłorocznej ekspozycji "Karkonosze Wschodnie w zimowej szacie".Fotosy zaprezentowane na wystawie zostały wykonane przez Krzysztofa Grochala  podczas kilku wypraw górskich. Zbigniew Piepiora uzupełnił je krótkimi opisami uwiecznionych miejsc.

Autor zdjęć na co dzień pracuje w jednej z dolnośląskich firm. Z Kowarami jest związany od dziecka, gdyż praktycznie co roku przyjeżdżał tu wraz z rodzicami do babci i dziadka – Stefanii i Edwarda Paluchów. Obecnie, pomimo ich przeprowadzki do innego miasta, Krzysztof wraca co jakiś czas do Kowar, które są dla niego bazą wypadową do wypraw górskich i podziemnych w Sudety Zachodnie.

Na fotografiach można obejrzeć znane i mniej znane miejsca zimową porą w Tatrach Wysokich i Zachodnich, Karkonoszach, Rudawach Janowickich oraz Beskidzie Śląskim. Można na nich zobaczyć m. in. Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Śnieżkę, Upską Jamę, Skalnik czy okolice Skrzycznego…

Wystawa "Góry w zimie" została zorganizowana w Kowarach dzięki uprzejmości pani Danuty Piepiory. Zdjęcia w "Gościńcu na Starówce" można oglądać codziennie w godzinach 12.00-20.00 do końca lata.

fot. Krzysztof Grochal

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA