aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Opawa - Dzień Opawiaka

W Opawie rozpoczęła się dzisiaj (sobota, 15 czerwca) realizacja projektu „Być Bliżej Siebie II”.Złożony przez Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Opawa projekt uzyskał wsparcie w ramach programu Działaj Lokalnie. Pomysłodawcy kontynuują zeszłoroczną integrację mieszkańców. Podobnie jak przed rokiem rozpoczęli od organizacji Dnia Opawiaka. Ta impreza odbyła się właśnie dzisiaj.

W tym roku na Dzień Opawiaka zaproszeni zostali Indianie z lubawskiego zespołu „Rise of the Sun” oraz jeźdźcy z końmi z Podlesia. Indianie zaprezentowali kilka tańców, a przed pożegnanie zaprosili publiczność do wspólnej zabawy. Chętni mogli także skorzystać z możliwości jazdy konnej.

Opawa - Dzień Opawiaka

Nie zabrakło wspólnych zabaw sprawnościowych i możliwości pomalowania twarzy. Ostatnim punktem programu był taneczny wieczór.

W lipcu w ramach projektu zorganizowane zostanie spotkanie dotyczące bezpieczeństwa. Pokaz swoich umiejętności przygotują opawscy strażacy. We wrześniu odbędzie się rajd integracyjny po okolicach Opawy, zakończony wspólnym ogniskiem.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA