Print
Kamienna Góra - Przedszkole nr 2

Najstarsi podopieczni Przedszkola nr 2 w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki) pożegnali się dzisiaj (czwartek, 20 czerwca) z placówką.W tym roku przedszkole opuszczają cztery grupy siedmiolatków: Kłapouszki, Krzysie, Sowy i Prosiaczki. Wszystkie pójdą od września do pierwszych klas szkół podstawowych. Część dzieci chodziła do przedszkola tylko przez rok, pozostałe związane były z placówką nawet cztery lata.

– Jestem pewna, że jesteście doskonale przygotowani do rozpoczęcia nauki w szkole – żegnała przedszkolaków Beata Lompart-Mika, dyrektor placówki.

Na pożegnanie dzieci przygotowały krótki program artystyczny pokazujący rok spędzony w przedszkolu i ich szkolne plany. Najstarsze grupy żegnały nieco młodsze dzieci z grupy Króliczki. Oprócz występu mali przedszkolacy mieli dla starszych kolegów prezenty – zakładki do książek.

Pożegnalne spotkanie zorganizowane zostało w sali widowiskowej Centrum Kultury w dwóch turach po dwie grupy w każdej. Dzięki temu dzieci i rodzice nie musieli tłoczyć się w sali.

Z przedszkolem żegna się również jedna z opiekunek. Iwona Sikora przechodzi na emeryturę.