aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Ponad osiemdziesiąt krasnali przybyło do Gorzeszowa na XI Zlot Krasnali. Nie zabrakło radiowców, którzy nadawać będę z rezerwatu do poniedziałku. Komisarz Lew promował bezpieczne poruszanie się po drogach. 

 

Zlot Krasnali już na stałe wpisał się w kalendarz imprez w gminie. W tym roku przy Głazach Krasnoludków stanęła scena. Był to jej debiut w gminie wiejskiej. Scena została zakupiona przez cztery gminy. Pierwszy raz wykorzystywana była podczas Dni Lubawki. Tradycyjnie już Zlot otworzył Pierwszy Krasnal w Gminie, czyli wójt Stanisław Szmajdziński. 

Na polanie stanął wóz strażacki z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzeszowie. Komisarz Lew przyjechał radiowozem na sygnałach. Na początku najmłodszych zabawiał Teatr Humoru z Wałbrzycha. Do wspólnych tańców i konkursów zaproszeni zostali również rodzice. W ramach projektu Bezpieczna Wieś, stowarzyszenie ekorozwoju wydawało dla mieszkańców gminy żółte kamizelki odblaskowe. 

Każdy z krasnali pokazał się na scenie. Komisja uznała, że najciekawszym krasnalem 2014 roku był Mikołaj Bądzikowski. Mały krasnal przyjechał do Gorzeszowa, aż z Warszawy. Zlot stał się międzynarodowy za sprawą kilku mieszkańców Wielkiej Brytanii, Niemiec i Czech. Krótkofalowcy wcześniej nawiązali łączność radiową z synem króla Jordanii. 

Dla najmłodszych wystąpił teatr Art-re z Krakowa w bajce „Wilk i zając na wakacjach”. Muzycznie czas umilał zespół z Krzeszowa – Sachiel. Dla wielu dzieci atrakcja była możliwość obejrzenia motolotni z bliska. 

Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzymał kolorowankę, kredki i słodki poczęstunek. Upominki dotyczyły gminy Kamienna Góra. Dodatkowo w konkursie na najciekawsze hasło promujące gminę wśród dzieci do rozdania było 50 gier promujących Kamienną Górę. Materiały zakupiono w ramach projektu pod tytułem: Odkryj region wspólnie z Dąbrówką. Edukacja regionalna dla najmłodszych realizowana jest przez Gminę Kamienna Góra.

Zlot zakończy się późnym wieczorem. Na polanie zagra Sachiel oraz odbędzie się dyskoteka. 

Mały rowerek, ufundowany przez Radosława Oleksiaka wylosowała Ola Lewandowska z Antonówki.

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA